Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwerpers ook geraakt door crisis, maar dragen ideeën aan

Ontwerpers ook geraakt door crisis, maar dragen ideeën aan

AMSTERDAM (ANP) - Ook ontwerpers zijn stevig geraakt door de coronacrisis, blijkt uit onderzoek van het Stedelijk Museum in Amsterdam en BNO / Beroepsorganisatie Nederlandse Ontwerpers. Ze vroegen ruim honderd ontwerpers naar de gevolgen, mede ter gelegenheid van een tentoonstelling over ontwerpers die zaterdag in het Stedelijk begint.

Van de ondervraagde ontwerpers zei 45 procent in de eerste drie maanden van de crisis meer dan de helft van hun normale omzet te hebben gemist. Meer dan 50 procent van de ontwerpers verwacht ook op de lange termijn, tot en met volgend jaar, tussen een kwart en de helft minder omzet te draaien en ruim een vijfde zelfs nog minder.

Ontwerpers denken intussen mee te kunnen helpen aan oplossingen voor het coronatijdperk: ze zijn immers gewend nieuwe wegen te vinden en nieuwe dingen in een vorm te gieten. Verschillende gaan dat op de expo ook laten zien: ze bedachten schermen voor gebruik tussen kantoorwerkplekken, 3D-geprinte gezichtsmaskers die via internet beschikbaar zijn en kleine glazen kassen waarin je coronaproef in een restaurant kunt eten.

Tentoonstelling

Op de tentoonstelling Van Thonet tot Dutch Design - 125 jaar wonen in het Stedelijk wordt verder werk getoond van bekende en baanbrekende ontwerpers als Michael Thonet, Gerrit Rietveld, Charlotte Perriand, Verner Panton, Ettore Sottsass, Hella Jongerius, Marcel Wanders en Patrick Jouin.

De expositie is samengesteld door Ingeborg de Roode, die van de bekende ontwerpers veelal juist minder bekende stukken uitkoos om te laten zien, zoals een aluminium stoel van Rietveld. Deze werd volgens de conservator midden in de oorlog bijna uit één plaat gemaakt en was "heel vernieuwend vanwege de intentie van de ontwerper om hem in een ander materiaal in één keer uit de machine te laten komen, een vooruitwijzing naar de mogelijkheid die kunststoffen later zouden bieden."

De expositie is ook heel divers en laat zien hoe met stijlen wordt gespeeld. Er is verder ook oog voor andere hedendaagse thema’s dan corona, zoals duurzaamheid. De Sloophoutkast van Piet Hein Eek uit 1990 staat er als vroeg voorbeeld van duurzaam materiaalgebruik.

Meer uit Binnenland

Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

1 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

2 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

2 uur geleden
Roemenië toont kunstschatten voor het eerst na roof in Nederland

BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.

3 uur geleden
Twaalf blusvoertuigen uitgerukt voor grote natuurbrand in Otterlo

OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.

5 uur geleden
Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

6 uur geleden
Hof legt lagere straf op dan geëist voor misbruik oppaskinderen

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.

7 uur geleden