Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwerpers ook geraakt door crisis, maar dragen ideeën aan

Ontwerpers ook geraakt door crisis, maar dragen ideeën aan

AMSTERDAM (ANP) - Ook ontwerpers zijn stevig geraakt door de coronacrisis, blijkt uit onderzoek van het Stedelijk Museum in Amsterdam en BNO / Beroepsorganisatie Nederlandse Ontwerpers. Ze vroegen ruim honderd ontwerpers naar de gevolgen, mede ter gelegenheid van een tentoonstelling over ontwerpers die zaterdag in het Stedelijk begint.

Van de ondervraagde ontwerpers zei 45 procent in de eerste drie maanden van de crisis meer dan de helft van hun normale omzet te hebben gemist. Meer dan 50 procent van de ontwerpers verwacht ook op de lange termijn, tot en met volgend jaar, tussen een kwart en de helft minder omzet te draaien en ruim een vijfde zelfs nog minder.

Ontwerpers denken intussen mee te kunnen helpen aan oplossingen voor het coronatijdperk: ze zijn immers gewend nieuwe wegen te vinden en nieuwe dingen in een vorm te gieten. Verschillende gaan dat op de expo ook laten zien: ze bedachten schermen voor gebruik tussen kantoorwerkplekken, 3D-geprinte gezichtsmaskers die via internet beschikbaar zijn en kleine glazen kassen waarin je coronaproef in een restaurant kunt eten.

Tentoonstelling

Op de tentoonstelling Van Thonet tot Dutch Design - 125 jaar wonen in het Stedelijk wordt verder werk getoond van bekende en baanbrekende ontwerpers als Michael Thonet, Gerrit Rietveld, Charlotte Perriand, Verner Panton, Ettore Sottsass, Hella Jongerius, Marcel Wanders en Patrick Jouin.

De expositie is samengesteld door Ingeborg de Roode, die van de bekende ontwerpers veelal juist minder bekende stukken uitkoos om te laten zien, zoals een aluminium stoel van Rietveld. Deze werd volgens de conservator midden in de oorlog bijna uit één plaat gemaakt en was "heel vernieuwend vanwege de intentie van de ontwerper om hem in een ander materiaal in één keer uit de machine te laten komen, een vooruitwijzing naar de mogelijkheid die kunststoffen later zouden bieden."

De expositie is ook heel divers en laat zien hoe met stijlen wordt gespeeld. Er is verder ook oog voor andere hedendaagse thema’s dan corona, zoals duurzaamheid. De Sloophoutkast van Piet Hein Eek uit 1990 staat er als vroeg voorbeeld van duurzaam materiaalgebruik.

Meer uit Binnenland

Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

39 minuten geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

2 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

10 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

11 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

11 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

11 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

12 uur geleden