Ontwerper 'I love New York'-logo overleden
NEW YORK (ANP/DPA) - Milton Glaser, de ontwerper van het beroemde logo 'I (hartje) New York', is overleden. Dat heeft zijn vrouw laten weten aan The New York Times. Glaser leed aan nierfalen en stierf vrijdag, op zijn 92e verjaardag, na een beroerte.
Glaser had een lange en productieve carrière als grafisch ontwerper. Hij ontwierp onder meer een iconische poster van Bob Dylan ter gelegenheid van diens album Bob Dylan's Greatest Hits uit 1966. De afbeelding toont het profiel van de zanger met bontgekleurd haar. Ook was Glaser in 1968 medeoprichter van New York Magazine.
In de jaren 70 kreeg hij van het bestuur van de staat - niet de stad - New York de opdracht om de slogan 'I love New York' op een grafische manier weer te geven. Zo ontstond het 'I (hartje) NY'-logo. Hij kreeg er destijds 2000 dollar voor.
Kunstprijzen
Het Museum of Modern Arts in New York en in het Centre Pompidou in Parijs organiseerden solotentoonstellingen van zijn werk.
Milton Glaser kreeg tijdens zijn leven verschillende belangrijke kunstprijzen. Zo kreeg hij in 2009 van toenmalig president Barack Obama de National Medal of Arts, een prestigieuze Amerikaanse onderscheiding. Glaser was de eerste graficus die daarmee werd geëerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
7 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
14 uur geleden