Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontwerper 'I love New York'-logo overleden

Ontwerper 'I love New York'-logo overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - Milton Glaser, de ontwerper van het beroemde logo 'I (hartje) New York', is overleden. Dat heeft zijn vrouw laten weten aan The New York Times. Glaser leed aan nierfalen en stierf vrijdag, op zijn 92e verjaardag, na een beroerte.

Glaser had een lange en productieve carrière als grafisch ontwerper. Hij ontwierp onder meer een iconische poster van Bob Dylan ter gelegenheid van diens album Bob Dylan's Greatest Hits uit 1966. De afbeelding toont het profiel van de zanger met bontgekleurd haar. Ook was Glaser in 1968 medeoprichter van New York Magazine.

In de jaren 70 kreeg hij van het bestuur van de staat - niet de stad - New York de opdracht om de slogan 'I love New York' op een grafische manier weer te geven. Zo ontstond het 'I (hartje) NY'-logo. Hij kreeg er destijds 2000 dollar voor.

Kunstprijzen

Het Museum of Modern Arts in New York en in het Centre Pompidou in Parijs organiseerden solotentoonstellingen van zijn werk.

Milton Glaser kreeg tijdens zijn leven verschillende belangrijke kunstprijzen. Zo kreeg hij in 2009 van toenmalig president Barack Obama de National Medal of Arts, een prestigieuze Amerikaanse onderscheiding. Glaser was de eerste graficus die daarmee werd geëerd.

Meer uit Buitenland

Israëlische functionarissen: VS wisten wel van aanval op gasveld

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft in aanloop naar de aanvallen op een belangrijk gasveld in Iran wel degelijk overlegd met de Verenigde Staten, zeggen drie anonieme Israëlische functionarissen tegen persbureau Reuters. President Donald Trump schreef op zijn socialemedianetwerk Truth Social dat de VS niet geïnformeerd waren.

5 minuten geleden
Libanon meldt meer dan duizend doden na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op Libanon zijn tot nu toe meer dan duizend doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Israël voert sinds 2 maart bombardementen uit op het land, naar eigen zeggen op doelen van de Libanese beweging Hezbollah.

38 minuten geleden
Orbán trekt veto nog niet in ondanks druk EU-leiders

BRUSSEL (ANP) - Maar liefst anderhalf uur lang hebben de EU-leiders donderdag op de Hongaarse premier Viktor Orbán ingepraat om zich aan zijn belofte voor de 90 miljard euro voor Oekraïne te houden. Orbán gaf geen krimp en weigert vooralsnog akkoord te gaan. Op de EU-top van december had hij daar wel mee ingestemd.

1 uur geleden
Nederland en bondgenoten 'klaar' voor hulp Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en vijf grote bondgenoten staan klaar om bij te dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat zeggen de zes, met ook het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië en Japan, in een gezamenlijke verklaring. Ze verwelkomen dat landen zijn begonnen aan "voorbereidende planning".

1 uur geleden
Starmer veroordeelt Iraanse aanval op gasinstallatie Qatar

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt de Iraanse aanval op een gasinstallatie in Qatar "in de sterkste bewoordingen", schrijft hij op X. Na de aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag braken er meerdere branden uit. QatarEnergy meldde "aanzienlijke schade" aan de installaties.

2 uur geleden
Bemiddelaars proberen nieuwe Europese straaljager te redden

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk en Duitsland doen een ultieme poging om de gezamenlijke bouw van een nieuw gevechtsvliegtuig te redden. Bemiddelaars krijgen een maand om de ogenschijnlijk uitzichtloze ruzie tussen Duitse en Franse fabrikanten over het prestigieuze project op te lossen.

2 uur geleden
Defensieminister VS: we maken de oorlog in Iran af

ARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan door met de oorlog in Iran tot alle doelen zijn bereikt, zegt de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. "Natuurlijk maken we dit af." Hoe lang dat gaat duren, is volgens hem nog niet te zeggen. Hij zei dat de VS deze donderdag het grootste aantal aanvallen tot nu toe zullen uitvoeren.

2 uur geleden