Ontvoeringspoging Belgische minister komt uit 'hoek drugsmaffia'
AMSTERDAM (ANP) - "Alles wijst erop dat het uit de hoek van de drugsmaffia komt", dat zegt de Belgische minister van Justitie Vincent van Quickenborne donderdagavond bij OP1 over de poging hem te ontvoeren. Hij moest onderduiken na concrete aanwijzingen dat de drugsmaffia hem wilde ontvoeren. "Ik denk dat we in een nieuwe fase zijn beland. Dat is de fase van het narcoterrorisme."
Details over de aanwijzingen deelt Van Quickenborne niet. "Het onderzoek loopt nog volop", waarbij de minister ook benadrukt dat wordt samengewerkt met Nederlandse justitie. Onduidelijk is ook nog of de opdracht voor de ontvoering uit Nederland komt.
Zaterdag 24 september werden drie Nederlanders van 20, 29 en 48 jaar aangehouden in Den Haag en Leidschendam voor de ontvoeringspoging. De vierde verdachte, een 21-jarige Nederlander, werd zondagmiddag 25 september aangehouden op straat in Den Haag.
De Belgische politie had de verdachten gevolgd vanaf het huis van Van Quickenborne in Kortrijk tot aan de Nederlandse grens. Bij het huis hadden ze een auto achtergelaten. Daarin zijn volgens Belgische media een automatisch geweer en flessen met benzine gevonden. De bewindsman meldde zelf in een videoboodschap dat de Belgische autoriteiten een ontvoering hadden verijdeld.
Eind oktober beslist de Internationale Rechtshulpkamer of de vier verdachten worden overgeleverd aan België. Zij verzetten zich daartegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis roept de Nederlandse kiezer op om woensdag, bij het uitbrengen van de stem, te denken aan de honderdduizenden mensen in Nederland die in nood verkeren. "Kies voor menselijkheid", zegt Harm Goossens, directeur van de hulporganisatie, in een opiniestuk in het AD.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - In het studentencafé Het Vliegende Paard in Zwolle konden mensen in de nacht van dinsdag op woensdag van 00.00 tot 01.30 uur hun stem al uitbrengen. Burgemeester Peter Snijders stond achter de bar om onder meer vragen te beantwoorden van stemmers over de verkiezingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De alcoholindustrie zegt Nederland gezonder te willen maken, maar probeert intussen wetgeving te voorkomen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Daarbij brachten onderzoekers in kaart hoe belanghebbenden bij de alcoholindustrie in Nederland tussen 2014 en 2024 alcoholgebruik, gerelateerde (gezondheids)schade en preventiebeleid framen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft tijdens het evenement De Nachtelijke Stem in Museum Arnhem met jongeren gesproken voorafgaand aan de opening van de stembus in het museum. "Het ging fantastisch. We hadden 150 jongeren verwacht en er kwamen er zo'n 700", aldus de burgemeester.
6 uur geledenCASTRICUM (ANP) - In de gemeente Castricum zijn de eerste stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen al uitgebracht. De Tuin van Kapitein Rommel opende woensdag van middernacht tot 01.00 uur de deuren voor mensen om daar hun stem uit te brengen.
6 uur geledenTHOLEN (ANP) - In het Zeeuwse Tholen is een grote brand uitgebroken bij een autogarage. Het pand ligt direct naast de N286. Omdat de rook die is ontstaan bij de brand niet richting de weg trekt, is deze vooralsnog toegankelijk voor autoverkeer. Wel is uit voorzorg een snelheidsbeperking ingesteld, meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn geopend. In Castricum, Zwolle en Arnhem kunnen vroege vogels al terecht om een bolletje rood te kleuren. Ook de burgemeesters van deze plaatsen brengen als een van de eersten hun stem uit.
7 uur geleden