
Ontvoeringspoging Belgische minister komt uit 'hoek drugsmaffia'
AMSTERDAM (ANP) - "Alles wijst erop dat het uit de hoek van de drugsmaffia komt", dat zegt de Belgische minister van Justitie Vincent van Quickenborne donderdagavond bij OP1 over de poging hem te ontvoeren. Hij moest onderduiken na concrete aanwijzingen dat de drugsmaffia hem wilde ontvoeren. "Ik denk dat we in een nieuwe fase zijn beland. Dat is de fase van het narcoterrorisme."
Details over de aanwijzingen deelt Van Quickenborne niet. "Het onderzoek loopt nog volop", waarbij de minister ook benadrukt dat wordt samengewerkt met Nederlandse justitie. Onduidelijk is ook nog of de opdracht voor de ontvoering uit Nederland komt.
Zaterdag 24 september werden drie Nederlanders van 20, 29 en 48 jaar aangehouden in Den Haag en Leidschendam voor de ontvoeringspoging. De vierde verdachte, een 21-jarige Nederlander, werd zondagmiddag 25 september aangehouden op straat in Den Haag.
De Belgische politie had de verdachten gevolgd vanaf het huis van Van Quickenborne in Kortrijk tot aan de Nederlandse grens. Bij het huis hadden ze een auto achtergelaten. Daarin zijn volgens Belgische media een automatisch geweer en flessen met benzine gevonden. De bewindsman meldde zelf in een videoboodschap dat de Belgische autoriteiten een ontvoering hadden verijdeld.
Eind oktober beslist de Internationale Rechtshulpkamer of de vier verdachten worden overgeleverd aan België. Zij verzetten zich daartegen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Interim-directeur Geert van Meerveld van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) is opgestapt, bevestigt een woordvoerder van het KIT na berichtgeving van Trouw en NRC. Vorige week ontstond binnen de organisatie ophef omdat medewerkers het er niet mee eens waren dat het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zondag in het KIT-gebouw zijn 50-jarig bestaan zou vieren.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een kabinetsdelegatie naar de verboden pride-mars in Boedapest gaat. Regeringspartijen VVD, NSC en BBB hielpen die oproep van Volt aan een meerderheid. Hun coalitiegenoot PVV stemde juist tegen de motie.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt toch een protestmars door Den Haag tegen de komende NAVO-top, zeggen de organisatoren. De politie staat de mars volgens hen bij nader inzien toch toe. De gemeente beaamt dat nog niet.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De blus- en reddingsoperatie van het brandende Panamese autoschip Fremantle Highway in 2023 verliep moeizaam door gebrekkige communicatie tussen de verschillende hulpdiensten en trage besluitvorming. Dat constateert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). De verbrokkeling van de verschillende diensten ging "ten koste van de snelheid van handelen".
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het incident in een woning in Hoofddorp zijn twee mannen van 21 en 22 jaar, meldt het Openbaar Ministerie. Beiden komen uit de Noord-Hollandse plaats. Het incident gebeurde woensdagochtend vroeg in de Fanny Blankers-Koenlaan. Agenten kwamen af op een steekincident in de woning. Ter plaatse werd ook door de politie geschoten. Twee agenten raakten gewond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil meer weten over de detentieomstandigheden van voormalig advocaat Inez Weski. Zij zat na haar arrestatie twee jaar geleden negen dagen op een "onwettige plek" vast. De Inspectie Justitie en Veiligheid meldde recent dat zij gedetineerd zat op "een niet erkende en gecontroleerde plaats". Dat bleek een ondergrondse bunker in Kamp Zeist.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt of deelnemers aan een pro-Palestijns protest, woensdagavond in Rotterdam, een Israëlische vlag in brand hebben gestoken en of er daarbij strafbare feiten zijn gepleegd. Dat meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie.
1 uur geleden