Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontvoeringspoging Belgische minister komt uit 'hoek drugsmaffia'

Ontvoeringspoging Belgische minister komt uit 'hoek drugsmaffia'

AMSTERDAM (ANP) - "Alles wijst erop dat het uit de hoek van de drugsmaffia komt", dat zegt de Belgische minister van Justitie Vincent van Quickenborne donderdagavond bij OP1 over de poging hem te ontvoeren. Hij moest onderduiken na concrete aanwijzingen dat de drugsmaffia hem wilde ontvoeren. "Ik denk dat we in een nieuwe fase zijn beland. Dat is de fase van het narcoterrorisme."

Details over de aanwijzingen deelt Van Quickenborne niet. "Het onderzoek loopt nog volop", waarbij de minister ook benadrukt dat wordt samengewerkt met Nederlandse justitie. Onduidelijk is ook nog of de opdracht voor de ontvoering uit Nederland komt.

Zaterdag 24 september werden drie Nederlanders van 20, 29 en 48 jaar aangehouden in Den Haag en Leidschendam voor de ontvoeringspoging. De vierde verdachte, een 21-jarige Nederlander, werd zondagmiddag 25 september aangehouden op straat in Den Haag.

De Belgische politie had de verdachten gevolgd vanaf het huis van Van Quickenborne in Kortrijk tot aan de Nederlandse grens. Bij het huis hadden ze een auto achtergelaten. Daarin zijn volgens Belgische media een automatisch geweer en flessen met benzine gevonden. De bewindsman meldde zelf in een videoboodschap dat de Belgische autoriteiten een ontvoering hadden verijdeld.

Eind oktober beslist de Internationale Rechtshulpkamer of de vier verdachten worden overgeleverd aan Belgiƫ. Zij verzetten zich daartegen.

Meer uit Binnenland

Code geel: plaatselijk glad in midden, oosten en zuidoosten

DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.

2 uur geleden
FVD wil bij verkiezingen in maart meedoen in zeker 100 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.

2 uur geleden
Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

9 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

10 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

10 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.

10 uur geleden
TivoliVredenburg trok recordaantal van 1,5 miljoen bezoekers

UTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.

10 uur geleden