Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontvoerders laten vader Liverpool-aanvaller Díaz vrij

Ontvoerders laten vader Liverpool-aanvaller Díaz vrij

BOGOTA (ANP/RTR) - De vader van Liverpool-aanvaller Luis Díaz is door zijn ontvoerders vrijgelaten, meldt de Colombiaanse voetbalbond. Guerrillabeweging ELN kidnapte een kleine twee weken de ouders van de Colombiaanse voetballer. Zijn moeder wist snel te ontsnappen, maar vader Luis Manuel Díaz werd al anderhalve week vastgehouden in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.

Díaz deed eerder in de week een emotionele oproep aan de ontvoerders om zijn vader vrij te laten. Ondanks de situatie kwam hij zondag nog in actie voor Liverpool. Hij bracht als invaller tegen Luton Town in de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) op zijn naam. Ook donderdag speelde hij met zijn club in de Europa League een uitwedstrijd tegen het Franse Toulouse.

Na dagen van onderhandelingen werd vader Díaz op een geheime locatie in het Serranía del Perijá-gebergte, nabij de grens met Venezuela, uitgeleverd aan humanitaire hulpverleners. Hij werd daarna per helikopter overgebracht naar Valledupar, 90 kilometer van zijn woonplaats Barrancas, waar inmiddels gefeest werd.

Grote zoekactie

"Leve de vrijheid en vrede", schreef president Gustavo Petro op X. Aracelys Díaz, de zus van de ontvoerde man, vertelde dat de familie "gelukkig" was, maar ook wat bezorgd over zijn conditie. "Zijn gezondheid kan beter, maar hij is oké. Hij leeft", zei ze.

Naar Díaz was een grootscheepse zoekactie gestart waarbij meer dan 250 militairen betrokken waren. Het leger trok zijn troepen maandag terug onder de door het ELN opgelegde voorwaarden voor vrijlating. "Het was geen eenvoudige operatie. Er moest aan een reeks voorwaarden worden voldaan en natuurlijk vergrootte elk uur dat verstreek de angst," vertelde regeringsvertegenwoordiger Iván Cepeda aan Caracol Television.

'Vergissing'

Het ELN, dat vredesonderhandelingen voert met de regering van Petro en partij is bij een wapenstilstand van zes maanden die in augustus van kracht werd, heeft de ontvoering door een van zijn eenheden een "vergissing" genoemd.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

9 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

10 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

12 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

14 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

15 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

21 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden