Ontvoerders laten vader Liverpool-aanvaller Díaz vrij
BOGOTA (ANP/RTR) - De vader van Liverpool-aanvaller Luis Díaz is door zijn ontvoerders vrijgelaten, meldt de Colombiaanse voetbalbond. Guerrillabeweging ELN kidnapte een kleine twee weken de ouders van de Colombiaanse voetballer. Zijn moeder wist snel te ontsnappen, maar vader Luis Manuel Díaz werd al anderhalve week vastgehouden in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.
Díaz deed eerder in de week een emotionele oproep aan de ontvoerders om zijn vader vrij te laten. Ondanks de situatie kwam hij zondag nog in actie voor Liverpool. Hij bracht als invaller tegen Luton Town in de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) op zijn naam. Ook donderdag speelde hij met zijn club in de Europa League een uitwedstrijd tegen het Franse Toulouse.
Na dagen van onderhandelingen werd vader Díaz op een geheime locatie in het Serranía del Perijá-gebergte, nabij de grens met Venezuela, uitgeleverd aan humanitaire hulpverleners. Hij werd daarna per helikopter overgebracht naar Valledupar, 90 kilometer van zijn woonplaats Barrancas, waar inmiddels gefeest werd.
Grote zoekactie
"Leve de vrijheid en vrede", schreef president Gustavo Petro op X. Aracelys Díaz, de zus van de ontvoerde man, vertelde dat de familie "gelukkig" was, maar ook wat bezorgd over zijn conditie. "Zijn gezondheid kan beter, maar hij is oké. Hij leeft", zei ze.
Naar Díaz was een grootscheepse zoekactie gestart waarbij meer dan 250 militairen betrokken waren. Het leger trok zijn troepen maandag terug onder de door het ELN opgelegde voorwaarden voor vrijlating. "Het was geen eenvoudige operatie. Er moest aan een reeks voorwaarden worden voldaan en natuurlijk vergrootte elk uur dat verstreek de angst," vertelde regeringsvertegenwoordiger Iván Cepeda aan Caracol Television.
'Vergissing'
Het ELN, dat vredesonderhandelingen voert met de regering van Petro en partij is bij een wapenstilstand van zes maanden die in augustus van kracht werd, heeft de ontvoering door een van zijn eenheden een "vergissing" genoemd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
8 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
12 uur geleden