Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontvoerders laten vader Liverpool-aanvaller Díaz vrij

Ontvoerders laten vader Liverpool-aanvaller Díaz vrij

BOGOTA (ANP/RTR) - De vader van Liverpool-aanvaller Luis Díaz is door zijn ontvoerders vrijgelaten, meldt de Colombiaanse voetbalbond. Guerrillabeweging ELN kidnapte een kleine twee weken de ouders van de Colombiaanse voetballer. Zijn moeder wist snel te ontsnappen, maar vader Luis Manuel Díaz werd al anderhalve week vastgehouden in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.

Díaz deed eerder in de week een emotionele oproep aan de ontvoerders om zijn vader vrij te laten. Ondanks de situatie kwam hij zondag nog in actie voor Liverpool. Hij bracht als invaller tegen Luton Town in de blessuretijd de gelijkmaker (1-1) op zijn naam. Ook donderdag speelde hij met zijn club in de Europa League een uitwedstrijd tegen het Franse Toulouse.

Na dagen van onderhandelingen werd vader Díaz op een geheime locatie in het Serranía del Perijá-gebergte, nabij de grens met Venezuela, uitgeleverd aan humanitaire hulpverleners. Hij werd daarna per helikopter overgebracht naar Valledupar, 90 kilometer van zijn woonplaats Barrancas, waar inmiddels gefeest werd.

Grote zoekactie

"Leve de vrijheid en vrede", schreef president Gustavo Petro op X. Aracelys Díaz, de zus van de ontvoerde man, vertelde dat de familie "gelukkig" was, maar ook wat bezorgd over zijn conditie. "Zijn gezondheid kan beter, maar hij is oké. Hij leeft", zei ze.

Naar Díaz was een grootscheepse zoekactie gestart waarbij meer dan 250 militairen betrokken waren. Het leger trok zijn troepen maandag terug onder de door het ELN opgelegde voorwaarden voor vrijlating. "Het was geen eenvoudige operatie. Er moest aan een reeks voorwaarden worden voldaan en natuurlijk vergrootte elk uur dat verstreek de angst," vertelde regeringsvertegenwoordiger Iván Cepeda aan Caracol Television.

'Vergissing'

Het ELN, dat vredesonderhandelingen voert met de regering van Petro en partij is bij een wapenstilstand van zes maanden die in augustus van kracht werd, heeft de ontvoering door een van zijn eenheden een "vergissing" genoemd.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

20 minuten geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

3 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

5 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

5 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

5 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

10 uur geleden