Ontvoerde Rotterdammer (71) meldt zichzelf bij politie
ROTTERDAM (ANP) - De 71-jarige Rotterdammer die eind januari werd ontvoerd, is terecht. De man meldde zich zaterdag rond 08.30 uur bij twee agenten die op de Rhoonse Baan in Rotterdam waren om een andere melding. De man had geen verwondingen, maar is wel voor controle naar een ziekenhuis gebracht.
Agenten waren zaterdagochtend op de Rhoonse Baan door een melding van een voertuig in het water. De man liep op de agenten af op het fietspad tussen de rotonde van de Rhoonse Baan en de Nijverheidsweg en de kruising van het viaduct van de Rijsdijk over de Rhoonse Baan. De man sprak de agenten aan. Na het controleren van zijn identiteit concludeerde de politie dat het inderdaad ging om de ontvoerde man.
Hoe de man op vrije voeten is gekomen, is nog onduidelijk. De politie onderzoekt de zaak. Vrijdag loofde het Openbaar Ministerie een beloning van 20.000 euro uit voor de tip die zou leiden tot de vondst van de Rotterdammer. Dat leverde wel tips op over de vluchtauto, maar geen bruikbare tips over de vindplaats van de man.
Loods
Het slachtoffer werd op 25 januari door twee mannen een busje in getrokken op de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Spangen toen hij van de moskee naar huis liep. De politie vermoedt dat hij het slachtoffer is geworden van een crimineel conflict. In de zaak is op 30 januari een 45-jarige man uit Zwolle aangehouden. Vorige week werd zijn voorarrest met twee weken verlengd.
Donderdag deed de politie nog een inval in een woning in Rotterdam-Zuid in de zoektocht naar de man. Een week eerder was ook al gezocht in een loods in Nieuwe-Tonge.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
16 uur geleden