Ontvoerde Rotterdammer (71) meldt zichzelf bij politie
ROTTERDAM (ANP) - De 71-jarige Rotterdammer die eind januari werd ontvoerd, is terecht. De man meldde zich zaterdag rond 08.30 uur bij twee agenten die op de Rhoonse Baan in Rotterdam waren om een andere melding. De man had geen verwondingen, maar is wel voor controle naar een ziekenhuis gebracht.
Agenten waren zaterdagochtend op de Rhoonse Baan door een melding van een voertuig in het water. De man liep op de agenten af op het fietspad tussen de rotonde van de Rhoonse Baan en de Nijverheidsweg en de kruising van het viaduct van de Rijsdijk over de Rhoonse Baan. De man sprak de agenten aan. Na het controleren van zijn identiteit concludeerde de politie dat het inderdaad ging om de ontvoerde man.
Hoe de man op vrije voeten is gekomen, is nog onduidelijk. De politie onderzoekt de zaak. Vrijdag loofde het Openbaar Ministerie een beloning van 20.000 euro uit voor de tip die zou leiden tot de vondst van de Rotterdammer. Dat leverde wel tips op over de vluchtauto, maar geen bruikbare tips over de vindplaats van de man.
Loods
Het slachtoffer werd op 25 januari door twee mannen een busje in getrokken op de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Spangen toen hij van de moskee naar huis liep. De politie vermoedt dat hij het slachtoffer is geworden van een crimineel conflict. In de zaak is op 30 januari een 45-jarige man uit Zwolle aangehouden. Vorige week werd zijn voorarrest met twee weken verlengd.
Donderdag deed de politie nog een inval in een woning in Rotterdam-Zuid in de zoektocht naar de man. Een week eerder was ook al gezocht in een loods in Nieuwe-Tonge.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
3 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
5 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
8 uur geleden