
Ontvoerde jongen Amsterdam had mogelijk schuld bij verdachten
AMSTERDAM (ANP) - De 17-jarige jongen die zondagavond door drie mannen is ontvoerd en mishandeld in Amsterdam, had mogelijk een schuld bij hen. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Volgens hem moest het slachtoffer de verdachten vermoedelijk een paar honderd euro terugbetalen.
De politie maakte donderdagochtend al bekend dat er drie Amsterdammers zijn aangehouden in de zaak. Het gaat om twee mannen van 19 jaar en een man van 18. Zij zitten nog vast en worden donderdagmiddag voorgeleid bij de rechter-commissaris, aldus de politiewoordvoerder.
Hij spreekt van een ernstig delict, ook met het oog op de leeftijden van de verdachten en het slachtoffer. "Het gaat hier niet om tienduizenden euro's, maar een paar honderd euro kan voor een 17-jarige heel veel zijn", zegt hij over de vermoedelijke schuld.
Het 17-jarige slachtoffer werd zondagavond in de Rijnstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt in een auto getrokken, waarna hij werd meegenomen naar het Amsterdamse Bos. Daar moest hij zich uitkleden, wat werd gefilmd door de verdachten. Ook kreeg de jongen een vloeistof over zich heen en dreigden de ontvoerders hem in brand te steken.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 30-jarige man veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand voor mishandeling van zijn advocaat. Adrián P. stompte begin dit jaar zijn advocaat Fred van Rossem in het huis van bewaring van de PI in Vught. Van Rossem wist uiteindelijk op de alarmknop te drukken.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vier mensen zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar de verkoop van injectiepennen en illegale (genees)middelen. De vier worden verdacht van de productie en verkoop hiervan via internet. In vijf woningen zijn doorzoekingen geweest. Grote hoeveelheden verpakkingsmateriaal en illegale medicijnen zijn in beslag genomen, waaronder anabolen en afslankmiddelen, meldt de FIOD.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft drie verdachten aangehouden die mogelijk betrokken waren bij de moord op de Iraanse activist Ahmad Mola Nissi in Den Haag in 2017. Het gaat om drie mannen van 37, 29 en 31 jaar uit Barendrecht, Amsterdam en Rotterdam. Zij zijn verhoord en daarna vrijgelaten, maar blijven wel verdachten, meldt de politie vrijdag.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs van Nieuwkerk had al snel door dat het betoog van Jan Terlouw in een uitzending van De Wereld Draait Door over het verdwenen vertrouwen in de samenleving "geschiedenis zou worden". In de uitzending eind 2016 maakte de oud-D66-leider op 85-jarige leeftijd veel indruk met zijn pleidooi om het touwtje uit de brievenbus weer terug te brengen, als symbool voor vertrouwen.
1 uur geledenBASEL (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft donderdagavond de beveiliging bij de St. Jakobshalle in Basel flink opgevoerd nadat donderdagmiddag een repetitie van de songfestivalinzending van Israël was verstoord door fans in de zaal. Daardoor duurde het langer voordat publiek binnen was, zei songfestivaldirecteur Martin Green vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse wandeling van 20 kilometer, waarmee wereldwijd aandacht wordt gevraagd voor seksueel geweld, begint zaterdagnacht met duizend lopers. Veel wandelaars zijn vrouwen en meisjes die zelf slachtoffer waren van seksueel geweld, meldt organisator Plan International. Voor de start van de Nacht Tegen Seksueel Geweld is er 150.000 euro opgehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix hebben op Instagram een eerbetoon aan Jan Terlouw gedeeld. De schrijver is op 93-jarige leeftijd overleden. "Wij herinneren ons Jan Terlouw als een man die van mildheid, menselijkheid en mededogen zijn kracht maakte", schrijven ze.
1 uur geleden