Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontvoerde Franse baby en ouders teruggevonden in Amsterdam

Ontvoerde Franse baby en ouders teruggevonden in Amsterdam

AMSTERDAM/PARIJS (ANP) - De ontvoerde premature Franse baby Santiago en zijn ouders zijn vrijdag gevonden in Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de politie na berichten in Franse media. Meer informatie over de plek waar ze gevonden zijn en in welke omstandigheden, kon de politie nog niet geven.

Volgens Franse media zaten ze in een hotel in de buurt van Amsterdam. De gezondheidstoestand van het kind wordt omschreven als "goed", volgens een bron dicht bij de zaak. Tegen de ouders waren internationale aanhoudingsbevelen uitgevaardigd.

Santiago was op 6 oktober te vroeg geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs. Zijn ouders, een 23-jarige man en een 25-jarige vrouw die beiden al een en ander op hun kerfstok hebben, namen hem maandag mee. In de buurt van de Belgische stad Charleroi is daarna hun auto gevonden.

In Frankrijk werden meerdere mensen uit de omgeving van de ouders gearresteerd in verband met de ontvoering. Zij hebben volgens justitie toegegeven dat ze "het koppel en het kind vergezelden toen ze naar België vluchtten" om 's nachts weer terug te keren naar Frankrijk. Een vrouw wordt door justitie beschuldigd van het niet melden van een misdaad.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

19 minuten geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

6 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

7 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

8 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

9 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

10 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

11 uur geleden