Ontvoerde Franse baby en ouders teruggevonden in Amsterdam
AMSTERDAM/PARIJS (ANP) - De ontvoerde premature Franse baby Santiago en zijn ouders zijn vrijdag gevonden in Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de politie na berichten in Franse media. Meer informatie over de plek waar ze gevonden zijn en in welke omstandigheden, kon de politie nog niet geven.
Volgens Franse media zaten ze in een hotel in de buurt van Amsterdam. De gezondheidstoestand van het kind wordt omschreven als "goed", volgens een bron dicht bij de zaak. Tegen de ouders waren internationale aanhoudingsbevelen uitgevaardigd.
Santiago was op 6 oktober te vroeg geboren en lag in een ziekenhuis bij Parijs. Zijn ouders, een 23-jarige man en een 25-jarige vrouw die beiden al een en ander op hun kerfstok hebben, namen hem maandag mee. In de buurt van de Belgische stad Charleroi is daarna hun auto gevonden.
In Frankrijk werden meerdere mensen uit de omgeving van de ouders gearresteerd in verband met de ontvoering. Zij hebben volgens justitie toegegeven dat ze "het koppel en het kind vergezelden toen ze naar Belgiƫ vluchtten" om 's nachts weer terug te keren naar Frankrijk. Een vrouw wordt door justitie beschuldigd van het niet melden van een misdaad.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
11 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
13 uur geleden