Ontspannen Van Gaal haalt schouders op over kritiek veldspel
DOHA (ANP) - Het contrast kon vrijdag in aanloop naar de achtste finale tussen Oranje en de Verenigde Staten op het WK haast niet groter. Waar journalisten uit andere landen Louis van Gaal vroegen of hij na het toernooi alsjeblieft bondscoach van hun land kan worden, wilden de Nederlanders graag weten waar hij zich na drie tegenvallende wedstrijden in de groepsfase zaterdag tegen de Amerikanen nou precies aan vast denkt te kunnen houden.
Van Gaal zou Van Gaal niet zijn als hij niet overal op inging. Met een lach, met een grap, zoals hij dit hele toernooi eigenlijk al doet. Van Gaal oogt ontspannen en echt woedend, zoals een aantal jaren geleden, wordt hij niet meer. Zelfs bij directe kritiek op het veldspel schiet hij niet uit z'n slof, al laat hij soms wel op vrij felle toon blijken dat hij het er niet mee eens is.
Een dag voor de ontmoeting met de Verenigde Staten, herhaalde Van Gaal tegen een Belgische journalist dat hij denkt in Qatar de titel te kunnen winnen. "Of ik in België aan de slag wil als bondscoach? Dan zul je mijn vrouw Truus moeten overtuigen", zei hij. "België is een mooi land met vriendelijke mensen. Met het Nederlands elftal moeten we nog vier wedstrijden winnen om wereldkampioen te worden en dan gaan we wel zien of er aanbiedingen komen. Maar als ik de Nederlandse media mag geloven, worden we geen wereldkampioen."
Energieke ploeg
Volgens de 71-jarige bondscoach toont Oranje progressie. "Ik vond het tegen Qatar al een stuk beter", zei hij over de 2-0-zege in het laatste pouleduel. "Wat nog meer houvast geeft is dat we met een aantal jongens begonnen die niet fit waren en dat nu wel zijn. We zijn de groepsfase vrij makkelijk doorgekomen, nu gaat het echt beginnen. We hebben gewoon een hele goede groep. Ik ben de enige die dat ziet blijkbaar, het zal wel aan mij liggen."
Van Gaal is op zijn hoede voor de Verenigde Staten, die in de poule indruk maakten tegen Engeland (0-0). "Het is een hele energieke ploeg met fysiek sterke spelers. Dat is voor iedere tegenstander lastig. Dat zie je ook door de uitslagen die zijn behaald", sprak Van Gaal. "Ik vind het geen verrassing dat ze door zijn naar de achtste finales, dat had ik na het zien van hun eerste wedstrijd wel verwacht."
Basisopstelling
Het is, qua basisopstelling, vooral de vraag hoe Oranje in aanvallend opzicht gaat spelen. Memphis Depay gaf van de week in de media aan graag te voetballen met Steven Bergwijn naast zich. Bergwijn begon matig aan het WK en raakte na twee duels zijn plek kwijt. Van Gaal: "Het kan gebeuren dat een speler zijn mening geeft. Of het verstandig is, is een tweede. Maar iedereen mag zijn mening hebben, zeker in Nederland."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden