Ontsnapte serval in Helmond nog niet terecht
HELMOND (ANP) - De serval die anderhalve week geleden in de Helmondse wijk Houtsdonk wegliep, is volgens de politie nog niet terecht. De politie wil graag met de eigenaresse in contact komen, maar volgens een woordvoerder is dat nog niet gelukt.
Een serval is een katachtig roofdier, met scherpe tanden en klauwen. Met een Burgernetmelding waarschuwde de politie inwoners van Helmond (Noord-Brabant) kort na de ontsnapping om honden en katten binnen of aangelijnd te houden. Of dat nog steeds nodig is, kon de woordvoerder maandagochtend niet zeggen.
De Dierenambulance Helmond zegt niets te weten over de ontsnapping en is ook niet op zoek naar het dier.
Grote overlevingskans
In het Utrechtse Lexmond ontsnapte onlangs ook een serval. Die is al wel weer gevangen.
Stichting AAP vangt exotische dieren in nood op en zorgt nu voor de serval uit Utrecht, omdat de eigenaar het dier niet terug wilde, zo vertelt directeur en bioloog David van Gennep. Volgens hem maakt de serval die in Helmond nu mogelijk nog vrij rondloopt een goede kans om te overleven. Het dier eet "alles wat kleiner is dan hijzelf", zoals muizen en ratten, maar ook konijnen, kippen en kleine katten of honden.
Wachtlijst
In de regel smaken andere roofdieren, zoals katten en honden, minder lekker voor wilde dieren zoals de serval. Maar als hij langere tijd in een huis heeft gewoond, herkent het dier katten en honden mogelijk niet meer als zodanig, denkt Van Gennep.
Een serval als huisdier houden is volgens de directeur "zeer onwenselijk" en geregeld krijgen mensen er ook al snel spijt van. Stichting AAP kreeg de afgelopen jaren vijftig tot zestig opvangverzoeken voor servals per jaar. Momenteel is er een wachtlijst.
Verboden als huisdier
Sinds 1 juli mag een serval niet meer als huisdier worden gehouden. Mensen die het dier voor die tijd al hadden, mogen het wel houden tot het doodgaat of ze mogen het doorverkopen of -geven. Het dier loslaten in de natuur mag niet.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
48 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
6 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
15 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
21 uur geleden