Ontsnapte serval in Helmond nog niet terecht
HELMOND (ANP) - De serval die anderhalve week geleden in de Helmondse wijk Houtsdonk wegliep, is volgens de politie nog niet terecht. De politie wil graag met de eigenaresse in contact komen, maar volgens een woordvoerder is dat nog niet gelukt.
Een serval is een katachtig roofdier, met scherpe tanden en klauwen. Met een Burgernetmelding waarschuwde de politie inwoners van Helmond (Noord-Brabant) kort na de ontsnapping om honden en katten binnen of aangelijnd te houden. Of dat nog steeds nodig is, kon de woordvoerder maandagochtend niet zeggen.
De Dierenambulance Helmond zegt niets te weten over de ontsnapping en is ook niet op zoek naar het dier.
Grote overlevingskans
In het Utrechtse Lexmond ontsnapte onlangs ook een serval. Die is al wel weer gevangen.
Stichting AAP vangt exotische dieren in nood op en zorgt nu voor de serval uit Utrecht, omdat de eigenaar het dier niet terug wilde, zo vertelt directeur en bioloog David van Gennep. Volgens hem maakt de serval die in Helmond nu mogelijk nog vrij rondloopt een goede kans om te overleven. Het dier eet "alles wat kleiner is dan hijzelf", zoals muizen en ratten, maar ook konijnen, kippen en kleine katten of honden.
Wachtlijst
In de regel smaken andere roofdieren, zoals katten en honden, minder lekker voor wilde dieren zoals de serval. Maar als hij langere tijd in een huis heeft gewoond, herkent het dier katten en honden mogelijk niet meer als zodanig, denkt Van Gennep.
Een serval als huisdier houden is volgens de directeur "zeer onwenselijk" en geregeld krijgen mensen er ook al snel spijt van. Stichting AAP kreeg de afgelopen jaren vijftig tot zestig opvangverzoeken voor servals per jaar. Momenteel is er een wachtlijst.
Verboden als huisdier
Sinds 1 juli mag een serval niet meer als huisdier worden gehouden. Mensen die het dier voor die tijd al hadden, mogen het wel houden tot het doodgaat of ze mogen het doorverkopen of -geven. Het dier loslaten in de natuur mag niet.
Meer uit Binnenland
OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
21 uur geleden