Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontsnapte Nederlander had sinds augustus onbegeleid verlof

Ontsnapte Nederlander had sinds augustus onbegeleid verlof

DEN HAAG (ANP) - De 21-jarige man die woensdag om het leven kwam nadat hij twee medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) had gegijzeld, had sinds augustus onbegeleid verlof. Hij werkte door de week buiten de inrichting, maar was volgens zijn werkgever die dag drie uur afwezig geweest. Toen de twee medewerkers hem na de melding van zijn afwezigheid terug wilden brengen naar de inrichting, had hij een vuurwapen bij zich, schrijft minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind in een brief aan de Tweede Kamer.

Volgens Weerwind verbleef de jongere in de inrichting op basis van een PIJ-maatregel, ook wel bekend als jeugd-tbs. In de laatste fase van deze behandeling wordt een verlofplan opgesteld.

De minister spreekt van een "verschrikkelijk incident dat veel vragen oproept". De Belgische en de Nederlandse politie onderzoeken het incident, schrijft de minister. Ook de DJI is gestart met een onderzoek naar de toedracht, net als de gezamenlijke inspecties waarbij het incident is gemeld.

Gijzeling

De 21-jarige man liet de medewerkers die hem woensdag ophaalden onder dwang van een vuurwapen naar België rijden. Daar zette hij de medewerkers de auto uit. Zij belden de Belgische politie, waarop een vuurgevecht volgde tussen de politie en de jongere. De ontsnapte Nederlander raakte daarbij gewond en overleed ondanks reanimatiepogingen ter plaatse.

Volgens Weerwind is er nazorg voor het betrokken personeel en medegedetineerden. De nabestaanden van de jongere zijn geïnformeerd, aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

1 uur geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

2 uur geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

2 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

3 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

4 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

5 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

5 uur geleden