Ontsnapte Italiaanse maffiabaas opgepakt op Corsica
BASTIA (ANP/AFP) - Op het Franse eiland Corsica is een Italiaanse maffiabaas opgepakt die vorig jaar uit een streng beveiligde gevangenis was ontsnapt. Marco Raduano stond op de lijst van Europol met meest gezochte criminelen en werd daar omschreven als gevaarlijk.
De 40-jarige Raduano wist vorig jaar te ontkomen uit een gevangenis op het Italiaanse eiland Sardinië door lakens aan elkaar te knopen en daarmee over de muur te klimmen, schrijven Italiaanse media. De uitbraak is gefilmd door bewakingscamera's. Raduano moest toen hij ontsnapte nog een celstraf uitzitten tot 2046.
De beruchte crimineel stond aan het hoofd van een gewapende criminele organisatie die zich bezighield met drugshandel. De rechterhand van Raduano, Gianluigi Troiano, is aangehouden in het Spaanse Granada.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
39 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geleden