Ontsnapte giftige slang Tilburg gevonden in gipsmuur bij verblijf
TILBURG (ANP) - De ontsnapte gevaarlijke slang is gevonden, bevestigt de gemeente Tilburg vrijdag na een bericht van bioloog Freek Vonk. De bijna 2 meter lange slang zat verstopt in de woning van de eigenaar.
"De groene mamba is terecht!!!!", schrijft Vonk op Instagram. "De slang was niet onderkoeld, maar alert en actief. Ze heeft genoeg water kunnen drinken, en het dier verkeert in zeer goede gezondheid!."
Volgens de gemeente werd de slang achter een gipsplaten wand op zolder gevonden. Daar was ook het verblijf van het dier. Door onder meer de inzet van camera's en honden werd de slang gevonden. De gemeente meldt dat de eigenaar afstand heeft gedaan van het dier om een mogelijke tweede ontsnapping te voorkomen. De mamba wordt naar reptielencentrum Serpo in Rijswijk gebracht, aldus de gemeente.
De groene mamba was afgelopen maandag op een onbewaakt moment ontsnapt. Een beet van de slang is zeer giftig. Mensen die gebeten zijn hebben snel medische hulp nodig.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
6 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
9 uur geleden