Ontsnapte Duitse moordenaar opgepakt in Nederland
ENSCHEDE (ANP/DPA) - De politie heeft in een woning in Enschede de 56-jarige voortvluchtige Duitser Ralf H. opgepakt die in zijn land veroordeeld is voor de moord in 1993 op de 16-jarige Nicole Schalla. Hij ontsnapte dinsdag uit huisarrest. De aanhouding in de nacht van donderdag op vrijdag verliep rustig, zegt de Nederlandse politie. Hij werd aangehouden in het bijzijn van zijn partner.
De Duitse politie meldt dat er aanwijzingen waren dat de gezochte man verbleef in de flat in Enschede die op naam van de 54-jarige partner staat. Dit vermoeden werd bevestigd door de gegevens die de politie uit de elektronische enkelband van H. kon aflezen.
Een Duitse rechter veroordeelde H. vorig jaar, 27 jaar na de gewelddadige dood van Schalla, tot levenslang. In afwachting van het definitief worden van zijn straf verbleef H. met een enkelband thuis omdat hij niet als vluchtgevaarlijk werd ingeschat.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
12 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
17 uur geleden