Ontslagronde chemiebedrijf Dow kost 127 banen in Nederland
TERNEUZEN (ANP) - De grote ontslagronde bij chemiebedrijf Dow kost in Nederland 127 banen. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving in de krant PZC. Het merendeel van die banen, zo'n honderd, verdwijnt in de vestiging in Terneuzen. Dow heeft ook nog locaties in Dordrecht en Delfzijl.
Het Amerikaanse bedrijf maakte eind januari bekend wereldwijd 2000 banen te schrappen. Voor Nederland kwam de teller uit op 169 banen, maar omdat een aantal vacatures al niet vervuld was verliezen minder medewerkers hun baan. De ontslagen vallen volgens de zegsman door de hele organisatie en niet alleen in de fabrieken of op kantoor. De ontslagronde moet dit jaar worden afgerond.
In totaal werken er zo'n 3800 mensen bij Dow in Nederland. Dat betreft werknemers met een vast contract en uitzendkrachten. Van die 3800 medewerkers zijn er zo'n 3700 werkzaam in Terneuzen. In die Zeeuwse plaats staat de op een na grootste productielocatie van Dow wereldwijd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
45 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het lagerhuis in Frankrijk heeft ingestemd met het voorstel om activiteiten van staalconcern ArcelorMittal in het land te nationaliseren. De grootste staalfabrikant van Frankrijk voelt de crisis in de Europese metaalsector hard en heeft kostenbesparingen en reorganisaties aangekondigd.
2 uur geleden