Ontslagronde chemiebedrijf Dow kost 127 banen in Nederland
TERNEUZEN (ANP) - De grote ontslagronde bij chemiebedrijf Dow kost in Nederland 127 banen. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving in de krant PZC. Het merendeel van die banen, zo'n honderd, verdwijnt in de vestiging in Terneuzen. Dow heeft ook nog locaties in Dordrecht en Delfzijl.
Het Amerikaanse bedrijf maakte eind januari bekend wereldwijd 2000 banen te schrappen. Voor Nederland kwam de teller uit op 169 banen, maar omdat een aantal vacatures al niet vervuld was verliezen minder medewerkers hun baan. De ontslagen vallen volgens de zegsman door de hele organisatie en niet alleen in de fabrieken of op kantoor. De ontslagronde moet dit jaar worden afgerond.
In totaal werken er zo'n 3800 mensen bij Dow in Nederland. Dat betreft werknemers met een vast contract en uitzendkrachten. Van die 3800 medewerkers zijn er zo'n 3700 werkzaam in Terneuzen. In die Zeeuwse plaats staat de op een na grootste productielocatie van Dow wereldwijd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
11 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
11 uur geleden