Ontslagronde bij PostNL werd door technische fout te vroeg bekend
DEN HAAG (ANP) - Dat PostNL maandag zo'n twaalf uur te vroeg meldde dat het honderden banen gaat schrappen, kwam volgens het bedrijf door een technische fout. Om 07.00 uur maandag stond de publicatie van de jaarcijfers gepland, waarna er allerlei momenten waren om de media in te lichten. Maar in plaats daarvan stond allerlei informatie zondagavond om 20.00 uur op de website van het bedrijf.
Die fout werd opgemerkt door financieel persbureau Bloomberg. Dat maakt gebruik van geautomatiseerde systemen om veranderingen op sites te bespeuren en plaatste de cijfers en ontslagberichten door.
Iets na middernacht besloot PostNL de uitgelekte jaarcijfers en reorganisatieplannen zelf vrij te geven. Die werden toen weer online gezet en verspreid naar de media.
PostNL nodigde zondagavond al drie vakbonden uit om bijgepraat te worden over de plannen, maar alleen BVPP ging op die uitnodiging in. Bestuurders van CNV en FNV lukte dat niet. Zij zijn later alsnog op de hoogte gesteld. "Maar het bleef erg vaag", aldus FNV-bestuurder Mariska Exalto die aangeeft nog geen details te hebben gehoord. PostNL gaf eerder aan nog verder uit te werken welke banen er precies gaan verdwijnen.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
5 uur geleden