Ontslagronde bij PostNL werd door technische fout te vroeg bekend
DEN HAAG (ANP) - Dat PostNL maandag zo'n twaalf uur te vroeg meldde dat het honderden banen gaat schrappen, kwam volgens het bedrijf door een technische fout. Om 07.00 uur maandag stond de publicatie van de jaarcijfers gepland, waarna er allerlei momenten waren om de media in te lichten. Maar in plaats daarvan stond allerlei informatie zondagavond om 20.00 uur op de website van het bedrijf.
Die fout werd opgemerkt door financieel persbureau Bloomberg. Dat maakt gebruik van geautomatiseerde systemen om veranderingen op sites te bespeuren en plaatste de cijfers en ontslagberichten door.
Iets na middernacht besloot PostNL de uitgelekte jaarcijfers en reorganisatieplannen zelf vrij te geven. Die werden toen weer online gezet en verspreid naar de media.
PostNL nodigde zondagavond al drie vakbonden uit om bijgepraat te worden over de plannen, maar alleen BVPP ging op die uitnodiging in. Bestuurders van CNV en FNV lukte dat niet. Zij zijn later alsnog op de hoogte gesteld. "Maar het bleef erg vaag", aldus FNV-bestuurder Mariska Exalto die aangeeft nog geen details te hebben gehoord. PostNL gaf eerder aan nog verder uit te werken welke banen er precies gaan verdwijnen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
16 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
4 uur geleden