Ontslaggolf bij cryptobedrijven na neergang digitale munten
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptobedrijven hebben de afgelopen dagen massaal ontslagen aangekondigd. De sterke neergang van digitale valuta zoals bitcoin zorgen ervoor dat de bedrijven nu ook in de kosten willen snijden. De afgelopen jaren ging er juist veel geld naar de bedrijven en groeiden ze sterk, ook qua personeelsaantallen.
Zo schrapt cryptobeurs Coinbase circa een vijfde van de banen en hetzelfde geldt voor cryptoleenplatform BlockFi. Bij cryptobeurs Crypto.com verdwijnt 5 procent van de banen, bij branchegenoot Gemini Trust gebeurt dat met 10 procent van de banen.
De neergang van cryptomunten als bitcoin en ethereum hangt samen met hogere rentes. De beleggingen in crypto worden door veel mensen als risicovol gezien en als er alternatieven zijn om geld te verdienen met minder risico, drukt dat de prijzen.
Volgens de website Coinmarketcap, die de prijzen van digitale munten op verschillende beurzen bijhoudt, is een bitcoin nog iets meer dan 22.000 dollar (omgerekend ruim 21.000 euro) waard. Dat is een kwart minder dan een week geleden. Ethereum werd in diezelfde periode haast een derde minder waard.
Overigens is niet de hele cryptowereld in mineur. Topman Changpeng Zhao van cryptobeurs Binance liet eerder deze week weten meer mensen aan te nemen. Ook kijkt Binance actief naar potentiële overnames.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten hebben er woensdag mee ingestemd de importtarieven op een groot deel van de Armeense producten tijdelijk af te schaffen. De Europese Commissie deed dit voorstel afgelopen zomer om Armenië te steunen na handelsbeperkingen en dreigingen vanuit Rusland. Dat gebeurde rondom parlementsverkiezingen, die gewonnen werden door de EU-gezinde premier Nikol Pasjinjan.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbodienstverlener Arbo Unie verwacht dat in september het aantal ziekmeldingen van werknemers zeer sterk zal stijgen. Volgens een analyse van Arbo Unie over de jaren 2020 tot en met 2025 ligt het aantal ziekmeldingen in september gemiddeld 69 procent hoger dan in augustus. September is volgens de arbodienst het punt waarop het verzuimseizoen begint.
3 uur geleden