Ontslagen Ten Hag bedankt supporters Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag heeft in een open brief de supporters van Manchester United bedankt. De 54-jarige coach werd maandag ontslagen nadat United een dag eerder in de competitie had verloren van West Ham United. De ploeg staat in de Premier League veertiende met 11 punten. De club uit Manchester heeft vrijdag de Portugees Rúben Amorim aangesteld als zijn opvolger.
"Beste fans, ik wil beginnen met jullie te bedanken", laat Ten Hag in een eerste reactie na zijn ontslag via zijn management weten. "Bedankt dat jullie er altijd voor de club zijn. Of het nu bij een uitwedstrijd was of een zware wedstrijd in Old Trafford, jullie steun was geweldig. De sfeer in Old Trafford was altijd opwindend, dankzij jullie. Ik heb het vaak gevoeld."
"We hebben twee prijzen gewonnen, prestaties die ik voor de rest van mijn leven zal koesteren", zegt Ten Hag. "Natuurlijk droomde ik ervan meer bekers aan de prijzenkast toe te voegen. Helaas is die droom tot een einde gekomen. Ik wens alle Manchester United-fans niets anders dan succes, trofeeën en glorie. Jullie steun en de warmte die ik van iedereen heb gekregen heeft me geholpen om me thuis te voelen."
Ten Hag kwam in de zomer van 2022 over van Ajax, waar hij met drie landstitels en het bereiken van de halve finale van de Champions League erg succesvol was. In zijn eerste seizoen eindigde de Tukker met Manchester als derde, met 75 punten, op ruime achterstand van kampioen Manchester City en Arsenal. Datzelfde seizoen won Ten Hag met United de League Cup, de eerste prijs voor de club sinds 2017. Afgelopen seizoen veroverde hij de FA Cup, maar wist hij zich niet te plaatsen voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
5 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
15 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
18 uur geleden