Ontslagen Ten Hag bedankt supporters Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag heeft in een open brief de supporters van Manchester United bedankt. De 54-jarige coach werd maandag ontslagen nadat United een dag eerder in de competitie had verloren van West Ham United. De ploeg staat in de Premier League veertiende met 11 punten. De club uit Manchester heeft vrijdag de Portugees Rúben Amorim aangesteld als zijn opvolger.
"Beste fans, ik wil beginnen met jullie te bedanken", laat Ten Hag in een eerste reactie na zijn ontslag via zijn management weten. "Bedankt dat jullie er altijd voor de club zijn. Of het nu bij een uitwedstrijd was of een zware wedstrijd in Old Trafford, jullie steun was geweldig. De sfeer in Old Trafford was altijd opwindend, dankzij jullie. Ik heb het vaak gevoeld."
"We hebben twee prijzen gewonnen, prestaties die ik voor de rest van mijn leven zal koesteren", zegt Ten Hag. "Natuurlijk droomde ik ervan meer bekers aan de prijzenkast toe te voegen. Helaas is die droom tot een einde gekomen. Ik wens alle Manchester United-fans niets anders dan succes, trofeeën en glorie. Jullie steun en de warmte die ik van iedereen heb gekregen heeft me geholpen om me thuis te voelen."
Ten Hag kwam in de zomer van 2022 over van Ajax, waar hij met drie landstitels en het bereiken van de halve finale van de Champions League erg succesvol was. In zijn eerste seizoen eindigde de Tukker met Manchester als derde, met 75 punten, op ruime achterstand van kampioen Manchester City en Arsenal. Datzelfde seizoen won Ten Hag met United de League Cup, de eerste prijs voor de club sinds 2017. Afgelopen seizoen veroverde hij de FA Cup, maar wist hij zich niet te plaatsen voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
15 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden