Ontslagen Ten Hag bedankt supporters Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag heeft in een open brief de supporters van Manchester United bedankt. De 54-jarige coach werd maandag ontslagen nadat United een dag eerder in de competitie had verloren van West Ham United. De ploeg staat in de Premier League veertiende met 11 punten. De club uit Manchester heeft vrijdag de Portugees Rúben Amorim aangesteld als zijn opvolger.
"Beste fans, ik wil beginnen met jullie te bedanken", laat Ten Hag in een eerste reactie na zijn ontslag via zijn management weten. "Bedankt dat jullie er altijd voor de club zijn. Of het nu bij een uitwedstrijd was of een zware wedstrijd in Old Trafford, jullie steun was geweldig. De sfeer in Old Trafford was altijd opwindend, dankzij jullie. Ik heb het vaak gevoeld."
"We hebben twee prijzen gewonnen, prestaties die ik voor de rest van mijn leven zal koesteren", zegt Ten Hag. "Natuurlijk droomde ik ervan meer bekers aan de prijzenkast toe te voegen. Helaas is die droom tot een einde gekomen. Ik wens alle Manchester United-fans niets anders dan succes, trofeeën en glorie. Jullie steun en de warmte die ik van iedereen heb gekregen heeft me geholpen om me thuis te voelen."
Ten Hag kwam in de zomer van 2022 over van Ajax, waar hij met drie landstitels en het bereiken van de halve finale van de Champions League erg succesvol was. In zijn eerste seizoen eindigde de Tukker met Manchester als derde, met 75 punten, op ruime achterstand van kampioen Manchester City en Arsenal. Datzelfde seizoen won Ten Hag met United de League Cup, de eerste prijs voor de club sinds 2017. Afgelopen seizoen veroverde hij de FA Cup, maar wist hij zich niet te plaatsen voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
6 uur geleden