Ontslagen Ten Hag bedankt supporters Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag heeft in een open brief de supporters van Manchester United bedankt. De 54-jarige coach werd maandag ontslagen nadat United een dag eerder in de competitie had verloren van West Ham United. De ploeg staat in de Premier League veertiende met 11 punten. De club uit Manchester heeft vrijdag de Portugees Rúben Amorim aangesteld als zijn opvolger.
"Beste fans, ik wil beginnen met jullie te bedanken", laat Ten Hag in een eerste reactie na zijn ontslag via zijn management weten. "Bedankt dat jullie er altijd voor de club zijn. Of het nu bij een uitwedstrijd was of een zware wedstrijd in Old Trafford, jullie steun was geweldig. De sfeer in Old Trafford was altijd opwindend, dankzij jullie. Ik heb het vaak gevoeld."
"We hebben twee prijzen gewonnen, prestaties die ik voor de rest van mijn leven zal koesteren", zegt Ten Hag. "Natuurlijk droomde ik ervan meer bekers aan de prijzenkast toe te voegen. Helaas is die droom tot een einde gekomen. Ik wens alle Manchester United-fans niets anders dan succes, trofeeën en glorie. Jullie steun en de warmte die ik van iedereen heb gekregen heeft me geholpen om me thuis te voelen."
Ten Hag kwam in de zomer van 2022 over van Ajax, waar hij met drie landstitels en het bereiken van de halve finale van de Champions League erg succesvol was. In zijn eerste seizoen eindigde de Tukker met Manchester als derde, met 75 punten, op ruime achterstand van kampioen Manchester City en Arsenal. Datzelfde seizoen won Ten Hag met United de League Cup, de eerste prijs voor de club sinds 2017. Afgelopen seizoen veroverde hij de FA Cup, maar wist hij zich niet te plaatsen voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 dag geleden