Ontslagen Ten Hag bedankt supporters Manchester United
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag heeft in een open brief de supporters van Manchester United bedankt. De 54-jarige coach werd maandag ontslagen nadat United een dag eerder in de competitie had verloren van West Ham United. De ploeg staat in de Premier League veertiende met 11 punten. De club uit Manchester heeft vrijdag de Portugees Rúben Amorim aangesteld als zijn opvolger.
"Beste fans, ik wil beginnen met jullie te bedanken", laat Ten Hag in een eerste reactie na zijn ontslag via zijn management weten. "Bedankt dat jullie er altijd voor de club zijn. Of het nu bij een uitwedstrijd was of een zware wedstrijd in Old Trafford, jullie steun was geweldig. De sfeer in Old Trafford was altijd opwindend, dankzij jullie. Ik heb het vaak gevoeld."
"We hebben twee prijzen gewonnen, prestaties die ik voor de rest van mijn leven zal koesteren", zegt Ten Hag. "Natuurlijk droomde ik ervan meer bekers aan de prijzenkast toe te voegen. Helaas is die droom tot een einde gekomen. Ik wens alle Manchester United-fans niets anders dan succes, trofeeën en glorie. Jullie steun en de warmte die ik van iedereen heb gekregen heeft me geholpen om me thuis te voelen."
Ten Hag kwam in de zomer van 2022 over van Ajax, waar hij met drie landstitels en het bereiken van de halve finale van de Champions League erg succesvol was. In zijn eerste seizoen eindigde de Tukker met Manchester als derde, met 75 punten, op ruime achterstand van kampioen Manchester City en Arsenal. Datzelfde seizoen won Ten Hag met United de League Cup, de eerste prijs voor de club sinds 2017. Afgelopen seizoen veroverde hij de FA Cup, maar wist hij zich niet te plaatsen voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
3 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
7 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
8 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
8 uur geleden