Ontslagen leidinggevende in schandaal ProDemos niet vervolgd
DEN HAAG (ANP) - De leidinggevende die bij ProDemos (bekend van rondleidingen door de Tweede Kamer en van de Stemwijzer) is ontslagen in verband met grensoverschrijdend gedrag, zal niet worden vervolgd. Dat heeft het Openbaar Ministerie bevestigd.
De man is onder meer beticht van (poging tot) zoenen en aanraken van medewerkers. ProDemos heeft aangifte tegen hem gedaan. Omdat de slachtoffers geen aangifte hebben gedaan, ziet het OM geen reden om tot vervolging over te gaan. Daarbij komt dat de betrokkenen niet minderjarig waren en "zich evenmin in een bijzonder kwetsbare positie bevonden ten tijde van de feiten", aldus het OM.
Onafhankelijk onderzoek onder leiding van Tjibbe Joustra had scherpe kritiek op de gang van zaken bij ProDemos. Het duurde te lang voordat er werd ingegrepen toen signalen van misstanden naar buiten kwamen en er is weinig ruimte voor kritiek binnen de organisatie. Het personeels- en integriteitsbeleid schiet tekort, aldus het rapport van eind oktober.
Sindsdien zijn er eerste goede stappen gezet om de integriteit en veilige werkomgeving te verbeteren, aldus minister Raymond Knops (Binnenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Er zijn onder meer extra vertrouwenspersonen aangesteld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
2 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
5 uur geleden