Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontslagen coureur Mazepin daagt Formule 1-team Haas voor rechter

Ontslagen coureur Mazepin daagt Formule 1-team Haas voor rechter

MOSKOU (ANP) - De Russische coureur Nikita Mazepin gaat een rechtszaak aanspannen tegen Haas, het Formule 1-team dat hem begin maart ontsloeg. Mazepin (23) beweert dat hij nog salaris tegoed heeft van Haas. "Het lijkt me dat een werkgever in ieder geval tot het moment van ontslag het salaris moet betalen en waarschijnlijk ook een soort ontslagvergoeding", zegt de coureur in een interview met de Russische mediagroep RBC.

Haas besloot begin maart om alle banden met Mazepin en de Russische hoofdsponsor Uralkali te verbreken vanwege de Russische militaire inval in Oekraïne. Uralkali was een jaar eerder hoofdsponsor geworden van Haas. Het Russische kunstmestbedrijf is deels eigendom van de gefortuneerde vader van Mazepin.

Haas verving de Rus voor de Deense coureur Kevin Magnussen. "Het team is contractuele verplichtingen niet nagekomen", aldus Mazepin. "We hadden twee onafhankelijke contracten. Het verbreken van de overeenkomst met Uralkali had geen direct gevolg voor mijn plek bij het team. Ze namen twee afzonderlijke beslissingen. Ik heb mijn geld nog steeds niet gezien, dus we gaan naar de rechtbank. Ik heb de benodigde documenten al ingediend."

Mazepin wist vorig jaar geen enkel WK-punt te pakken. Magnussen staat nu al op 15 punten.

Meer uit Sport

Tennisster Kvitova naar finale van toernooi in Miami

MIAMI (ANP) - Petra Kvitova heeft de finale van het tennistoernooi van Miami bereikt. De tweevoudig winnares van Wimbledon rekende in de halve eindstrijd af met de Roemeense Sorana Cirstea: 7-5 6-4.

34 minuten geleden
Teambaas Mercedes: upgrade auto's in mei

MELBOURNE (ANP) - Formule 1-team Mercedes gaat in mei bij de GP op het circuit in het Italiaanse Imola upgrades aan de auto's doen. Dat zei teambaas Toto Wolff vrijdag tijdens de Grand Prix van Australië in Melbourne tegen Sky Sports F1.

5 uur geleden
Van der Poel met Kragh Andersen en Vermeersch in Vlaanderen

BRUGGE (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel wordt zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen bijgestaan door de Deen Søren Kragh Andersen en de Belg Gianni Vermeersch. Laatstgenoemde werd vorig jaar wereldkampioen gravelrijden.

9 uur geleden
NK's veldrijden naar Oisterwijk (2025) en Huijbergen (2026)

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse kampioenschappen veldrijden zijn in 2025 en 2026 toegewezen aan plaatsen in Noord-Brabant. Oisterwijk mag de titelstrijd in 2025 organiseren, Huijbergen is in 2026 aan de beurt, meldt de Nederlandse wielerbond KNWU. De NK in 2024 vinden plaats in het Drentse Hoogeveen.

10 uur geleden
Russische en Belarussische tennissers weer welkom op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Russische en Belarussische tennissers mogen komende zomer weer deelnemen aan Wimbledon, onder neutrale vlag. Dat heeft de organisatie vrijdagmiddag bekendgemaakt. De spelers uit beide landen werden tijdens de afgelopen editie geweerd vanwege de oorlog in Oekraïne.

11 uur geleden
Teambaas Red Bull noemt sprintrace in Bakoe 'belachelijk'

MELBOURNE (ANP) - Teambaas Christian Horner van het Formule 1-team van Red Bull voorziet vooral schade in de eerste sprintrace van dit jaar die is gepland bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan eind april. "Het is in mijn ogen belachelijk om de eerste sprintrace van het jaar te houden op een stratencircuit zoals dat in Bakoe. De kans op extra kosten voor de teams is erg groot", zei de Brit bij de Grote Prijs van Australië.

11 uur geleden
De Cler ervoer onveilig klimaat voor omstreden deelname WK boksen

BENTHUIZEN (ANP) - Boksster Megan de Cler heeft de afgelopen jaren een onveilig sportklimaat ervaren bij de Nederlandse Boksbond (NBB). Ze heeft bij de bond melding gedaan van grensoverschrijdend gedrag, maar daar is niet voldoende mee gedaan, zegt ze in een interview met het AD. Mede om die reden besloot ze eerder deze maand op eigen initiatief mee te doen aan de WK in New Delhi, ondanks een boycot van de NBB.

12 uur geleden