
Ontslag werknemer beursbedrijf Nasdaq na bericht over dood Kirk
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beursbedrijf Nasdaq heeft een werknemer ontslagen die een bericht op sociale media had geplaatst waarin de moordaanslag op de conservatieve politieke activist Charlie Kirk werd bejubeld. Volgens Nasdaq is er een zerotolerancebeleid voor werknemers rond het aanmoedigen of verheerlijken van geweld.
De vrouw werkte in een functie rond duurzaamheid bij Nasdaq. Zij had op sociale media een bericht geplaatst met grof taalgebruik rond de dood van de 31-jarige Kirk. Dat bericht werd vervolgens op X geplaatst door andere mensen die hun afschuw over de opmerkingen uitspraken. Volgens Nasdaq heeft de vrouw het bedrijfsbeleid ernstig geschonden en is ze daarom ontslagen.
Kirk werd woensdag door een sluipschutter doodgeschoten tijdens een evenement op de Utah Valley University. Kirk gold als een invloedrijke figuur onder aanhangers van president Donald Trump. De verdachte van de moordaanslag is inmiddels opgepakt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met wisselende uitslagen gesloten, na de opmars naar nieuwe recordstanden deze week. De technologiegraadmeter Nasdaq scherpte daarbij het recordniveau van een dag eerder wel nog verder aan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Het sentiment onder beleggers op het Damrak werd vooral gesteund door de nieuwe recordstanden op Wall Street.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen zegt dat het bedrijf wordt gedwarsboomd door zijn grootste aandeelhouder, het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE. In een brief die is gedeeld met media beschuldigen ze REWE ervan het bestuur van de Nederlandse reisaanbieder actief "tegen- en naar buiten" te werken.
8 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds heeft zijn belang in de Franse mijnbouwer Eramet verkocht vanwege zorgen over mensenrechtenschendingen en milieuschade door een omstreden nikkelmijn van het bedrijf in Indonesiƫ. Zo zou die mijn zorgen voor ontbossing van regenwoud en schade aan de inheemse bevolking.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan en keken vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve dat volgende week op het programma staat. De verwachting dat de centrale bank dan begint met het verlagen van de leenkosten en het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) zorgen al enige tijd voor recordstanden op Wall Street, die donderdag verder werden aangescherpt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.
11 uur geleden