Ontslag Van Bommel zit PSV-directeur Gerbrands nog dwars
EINDHOVEN (ANP) - Het wegsturen van Mark van Bommel als trainer van PSV zit Toon Gerbrands nog steeds niet helemaal lekker. Dat liet de algemeen directeur dinsdag blijken tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Eindhovenaren.
"We zaten in een geweldige spagaat. Presteren enerzijds en Mark van Bommel als clubicoon anderzijds. Dat was een worsteling. Op een gegeven moment gingen de wetten van de topsport tegen ons werken", aldus Gerbrands, een maand na het ontslag van de coach die werd vervangen door Ernest Faber. "2019 was een bizar jaar. We behaalden vorig seizoen 83 punten. Normaal gesproken ben je dan kampioen. Dit seizoen stonden we na negen speelronden bovenaan in de eredivisie en we wonnen de eerste twee groepswedstrijden in de Europa League. Daarna hebben we in acht of negen weken alles verspeeld."
Het was in achttien jaar tijd de derde keer dat Gerbrands een trainer wegstuurde. "De andere twee gesprekken duurden een kwartier, met Mark hebben we anderhalf uur lang gezeten", aldus de directeur, die zei dat hij begin januari van Van Bommel nog een berichtje had gekregen. De oud-trainer wenste de club het beste, zei Gerbrands.
Beker
Faber maakt het seizoen af en gaat daarna weer aan de slag als hoofd jeugdopleidingen. "We moeten ambitieus blijven. We gaan voor de tweede plaats en willen de beker winnen", aldus de trainer. "We moeten laten zien dat we een team zijn. Je mag op de juiste momenten kritisch naar elkaar zijn. Maar er gaan ook heel veel dingen goed."
Gerbrands is druk met de opvolging van Faber. "We willen de beste, onze nummer één. Dat kan een Nederlander zijn, maar als hij een andere taal spreekt is het ook goed."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
7 uur geleden