Ontslag Van Bommel zit PSV-directeur Gerbrands nog dwars
EINDHOVEN (ANP) - Het wegsturen van Mark van Bommel als trainer van PSV zit Toon Gerbrands nog steeds niet helemaal lekker. Dat liet de algemeen directeur dinsdag blijken tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Eindhovenaren.
"We zaten in een geweldige spagaat. Presteren enerzijds en Mark van Bommel als clubicoon anderzijds. Dat was een worsteling. Op een gegeven moment gingen de wetten van de topsport tegen ons werken", aldus Gerbrands, een maand na het ontslag van de coach die werd vervangen door Ernest Faber. "2019 was een bizar jaar. We behaalden vorig seizoen 83 punten. Normaal gesproken ben je dan kampioen. Dit seizoen stonden we na negen speelronden bovenaan in de eredivisie en we wonnen de eerste twee groepswedstrijden in de Europa League. Daarna hebben we in acht of negen weken alles verspeeld."
Het was in achttien jaar tijd de derde keer dat Gerbrands een trainer wegstuurde. "De andere twee gesprekken duurden een kwartier, met Mark hebben we anderhalf uur lang gezeten", aldus de directeur, die zei dat hij begin januari van Van Bommel nog een berichtje had gekregen. De oud-trainer wenste de club het beste, zei Gerbrands.
Beker
Faber maakt het seizoen af en gaat daarna weer aan de slag als hoofd jeugdopleidingen. "We moeten ambitieus blijven. We gaan voor de tweede plaats en willen de beker winnen", aldus de trainer. "We moeten laten zien dat we een team zijn. Je mag op de juiste momenten kritisch naar elkaar zijn. Maar er gaan ook heel veel dingen goed."
Gerbrands is druk met de opvolging van Faber. "We willen de beste, onze nummer één. Dat kan een Nederlander zijn, maar als hij een andere taal spreekt is het ook goed."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
10 uur geleden