Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontslag Twitter-top kost Elon Musk 100 miljoen dollar

Ontslag Twitter-top kost Elon Musk 100 miljoen dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het ontslaan van Twitter-topman Parag Agrawal, financieel directeur Ned Segal en directeur beleid en juridische zaken Vijaya Gadde kost het socialemediabedrijf zo'n 100 miljoen dollar, berekende persbureau Bloomberg. De drie, die na de overname door Tesla-baas Elon Musk direct hun baan verloren, hebben namelijk recht op een jaarsalaris en de uitbetaling van aandelenopties die ze nog in bezit hadden.

Voor Agrawal, die nog geen jaar de hoogste baas was van Twitter, betekent het ontslag dat hij op zo'n 50 miljoen dollar kan rekenen. Segal heeft nog recht op 37 miljoen dollar, Gadde krijgt nog 17 miljoen dollar. Daarbovenop wordt hun zorgverzekering nog een jaar doorbetaald door het bedrijf, al gaat dat maar om 31.000 dollar per persoon.

Er is regelmatig kritiek op de zogeheten gouden parachutes die topbestuurders krijgen als ze worden ontslagen na een overname of fusie. Normale werknemers krijgen doorgaans ook geen groot bedrag mee als ze hun baan verliezen na een overname. Voorstanders van dergelijke regelingen stellen dat bestuurders daardoor kunnen doen wat het beste is voor aandeelhouders zonder dat ze daarbij hun eigen situatie mee laten wegen.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt grote beursuitbaters om mogelijk kartel

BRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.

50 minuten geleden
ME betreedt door actievoerders bezette Fokker-pand

PAPENDRECHT (ANP) - ME'ers zijn het gebouw van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht ingegaan waar sinds donderdagochtend een bezetting is door actievoerders. Binnen zitten actievoerders naar eigen zeggen vastgeketend. Ook staan er actievoerders op het dak.

55 minuten geleden
GTA-uitgever ontslaat tientallen werknemers om lekken informatie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rockstar Games, de uitgever van de populaire gameserie Grand Theft Auto, heeft vorige week dertig tot veertig werknemers ontslagen. Ze hadden vertrouwelijke bedrijfsinformatie gelekt op een publiek forum, meldt de game-uitgever aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

2 uur geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

2 uur geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

4 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

4 uur geleden