Ontslag Ten Hag miljoenenpost voor Manchester United
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester United heeft ongeveer 17,5 miljoen euro moeten betalen voor het ontslag van trainer Erik ten Hag, technisch directeur Dan Ashworth en andere leden van de technische staf. Dat blijkt uit de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd.
Ten Hag werd in oktober ontslagen, 116 dagen nadat United een clausule in diens contract had gelicht en hem daarmee tot de zomer van 2026 aan de club had gebonden. Onder diens opvolger Rúben Amorim gaat het alleen nog maar slechter. Manchester United staat na de nederlaag (1-0) zondag bij Tottenham vijftiende in de Premier League.
Het besluit een groot deel van de technische leiding weg te sturen heeft de eigenaren, onder wie Jim Ratcliffe's Ineos-groep, veel geld gekost. Alleen al voor het ontslag van Ashworth, die pas op 1 juli was overgekomen van Newcastle, betaalde de club ongeveer 5 miljoen euro, zo blijkt uit de boeken. De afkoopsom voor Ten Hag en zijn assistenten, onder wie René Hake en Ruud van Nistelrooij die tot de komst van Amorim nog even aanbleven, bedroeg 12,5 miljoen euro.
De kosten staan in de kwartaalcijfers als bijzondere posten. "Dit heeft betrekking op kosten die verband houden met het vertrek van voormalig eerste teammanager Erik ten Hag en verschillende leden van de voetbalstaf", schrijft Manchester United in een toelichting.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
15 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden