Ontslag dreigt voor Turkse bondscoach Kuntz na kritiek op spelers
ISTANBUL (ANP) - De Turkse voetbalbond TFF is van plan het contract met bondscoach Stefan Kuntz te ontbinden. Dat meldt persbureau DHA op basis van bronnen. De bond pikt de uitlatingen van de coach niet na de nederlaag in een oefenduel met Japan (2-4) vorige week. Kuntz bekritiseerde de spelers nadat de fans om het vertrek van de bondscoach hadden gevraagd.
Kuntz zei dat de fans niet de schuld bij hem moesten leggen, maar dat de spelers harder moeten werken. Ook zei de Duitser dat de internationals de kritiek "op het veld" moeten beantwoorden en niet in interviews na de wedstrijd. Hij was teleurgesteld over hun prestaties.
Volgens DHA is daarmee de relatie tussen Kuntz en de bond onherstelbaar beschadigd en zal het nog tot de zomer van 2024 doorlopende contract dinsdag worden ontbonden. De TFF heeft niet gereageerd. Op 12 oktober speelt Turkije voor de EK-kwalificatie tegen koploper Kroatië. De Turken staan tweede in groep D.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
14 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
16 uur geleden