Ontslag dreigt voor Turkse bondscoach Kuntz na kritiek op spelers
ISTANBUL (ANP) - De Turkse voetbalbond TFF is van plan het contract met bondscoach Stefan Kuntz te ontbinden. Dat meldt persbureau DHA op basis van bronnen. De bond pikt de uitlatingen van de coach niet na de nederlaag in een oefenduel met Japan (2-4) vorige week. Kuntz bekritiseerde de spelers nadat de fans om het vertrek van de bondscoach hadden gevraagd.
Kuntz zei dat de fans niet de schuld bij hem moesten leggen, maar dat de spelers harder moeten werken. Ook zei de Duitser dat de internationals de kritiek "op het veld" moeten beantwoorden en niet in interviews na de wedstrijd. Hij was teleurgesteld over hun prestaties.
Volgens DHA is daarmee de relatie tussen Kuntz en de bond onherstelbaar beschadigd en zal het nog tot de zomer van 2024 doorlopende contract dinsdag worden ontbonden. De TFF heeft niet gereageerd. Op 12 oktober speelt Turkije voor de EK-kwalificatie tegen koploper Kroatië. De Turken staan tweede in groep D.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
12 uur geleden