Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontruiming crisisnoodopvang Heumen gaat niet op tijd lukken

Ontruiming crisisnoodopvang Heumen gaat niet op tijd lukken

HEUMEN (ANP) - De ontruiming van de noodopvang voor achthonderd asielzoekers in de gemeente Heumen bij Nijmegen gaat niet voor vrijdag lukken. Dat heeft een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gezegd. De noodopvang heeft vanaf vrijdag 1 december geen natuurvergunning meer. De Stichting Das & Boom wil van de provincie Gelderland weten hoe die gaat handhaven.

De opening van de crisisnoodopvang liep dit voorjaar veel vertraging op toen er dassen op het terrein bleken te zitten. Na rechtszaken konden de paviljoens van de noodopvang pas eind augustus in gebruik worden genomen. Daarvoor werd een ontheffing op basis van de Wet natuurbescherming afgegeven, die op 1 december afloopt.

Het COA vroeg de gemeente Heumen in oktober om verlenging van de openstellingsperiode. Maar de gemeenteraad gaf daar geen toestemming voor om het kwetsbare natuurgebied niet langer te belasten en omdat er overlast in de buurt zou zijn. Nu blijkt dat het COA er niet in gaat slagen om alle tijdelijke bewoners deze week te verhuizen. Volgens de woordvoerder verblijven er nog 670 asielzoekers in Heumen. "We zijn in overleg met de gemeente en de provincie. Daar kunnen we nog niks over zeggen", aldus de zegsman van het COA.

Groot tekort

Das & Boom wijst erop dat het recht op overpad over een landgoed, nodig om de crisisnoodopvang te bereiken, ook op 1 december vervalt. Ook is de lichtuitstraling in het natuurgebied toegenomen, sinds kortgeleden tijdens een storm licht- en geluidswerende schermen zijn weggewaaid.

Het COA kampt op dit moment weer met een groot tekort aan opvangplekken voor asielzoekers. Of dat de reden is dat het COA de locatie in Heumen niet tijdig leeg krijgt, wil de woordvoerder niet zeggen.

Meer uit Binnenland

Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

49 minuten geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

3 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

8 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

10 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

11 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

11 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

14 uur geleden