Ontruiming appartementencomplex in Heerlen nog steeds gaande
HEERLEN (ANP) - Het appartementencomplex aan het Mariabad in Heerlen, waar in een woning zondagmiddag korte tijd brand woedde, wordt nog steeds ontruimd. Hoewel de brand snel was gedoofd, is er volgens de veiligheidsregio nog steeds sprake van een gevaarlijke situatie door rook die in het complex hangt.
De veiligheidsregio spreekt van "een complexe situatie" ter plaatse. Het complex bestaat uit twee blokken met vele tientallen woningen. "We weten niet in welke huizen er wel of niet rook hangt. Daarom roepen we vanwege de onveilige situatie iedereen dringend op hun huizen te verlaten", zegt een woordvoerster. Volgens haar is een deel van de bewoners vertrokken, maar wil niet iedereen naar buiten. De brandweer ventileert op dit moment woningen.
De brand brak rond 13.00 uur uit en was snel geblust. Vijf mensen raakten gewond. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd, de drie overige slachtoffers zijn ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel. De geëvacueerde bewoners worden opgevangen in een nabijgelegen gebouw.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een groot deel van de hogesnelheidslijn (HSL) voor het treinverkeer zal langer buiten gebruik zijn dan eerder gedacht voor herstelwerkzaamheden. ProRail meldt dat het deel tussen Hoofddorp en Rotterdam in 2028 ruim drieënhalve maand dicht is voor werk aan een probleemviaduct bij Rijpwetering. Het spoor zal in 2029 nog eens vijftig dagen buiten gebruik zijn, is de inschatting.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het overlijden van de Bosnisch-Servische voormalig-legerleider Ratko Mladić brengt voor enkele nabestaanden van de genocide bij Srebrenica geen nieuwe opluchting. Voor hen was zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf in 2017 het belangrijkste moment.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 6868 voor donaties om de slachtoffers te helpen van de overstromingen in Nepal. De organisatie schat in 20 miljoen euro nodig te hebben om in de komende maanden hulp te bieden aan duizenden mensen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Nederland en vijf andere EU-landen willen dat er honderden miljoenen euro's afgaan van de voorgestelde EU-meerjarenbegroting (2028-2034) van bijna 2 biljoen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring na overleg tussen Nederland, Duitsland, Zweden, Denemarken, Oostenrijk en Finland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Naast een watertekort houden overheden nu ook rekening met wateroverlast die kan ontstaan als gevolg van de regen die de komende dagen wordt verwacht. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na een nieuw overleg van het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer Rijkswaterstaat en waterschappen zitten.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De Nederlandse Ilse Sapkota-Bennink vreest voor het leven van haar dierbaren in Nepal en is een hulpactie aan het opzetten. Ze woont al negentien jaar met haar Nepalese man in het land, dat is getroffen door de plotselinge overstromingen, en bevindt zich momenteel in hoofdstad Kathmandu.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse hulporganisaties schalen op om hulp te bieden in het grensgebied van Nepal en Tibet dat woensdag werd getroffen door plotselinge overstromingen. Onder meer UNICEF is aanwezig in de regio en ook het Rode Kruis laat weten volop bezig te zijn met de hulpverlening.
4 uur geleden