Ontruiming appartementencomplex in Heerlen nog steeds gaande
HEERLEN (ANP) - Het appartementencomplex aan het Mariabad in Heerlen, waar in een woning zondagmiddag korte tijd brand woedde, wordt nog steeds ontruimd. Hoewel de brand snel was gedoofd, is er volgens de veiligheidsregio nog steeds sprake van een gevaarlijke situatie door rook die in het complex hangt.
De veiligheidsregio spreekt van "een complexe situatie" ter plaatse. Het complex bestaat uit twee blokken met vele tientallen woningen. "We weten niet in welke huizen er wel of niet rook hangt. Daarom roepen we vanwege de onveilige situatie iedereen dringend op hun huizen te verlaten", zegt een woordvoerster. Volgens haar is een deel van de bewoners vertrokken, maar wil niet iedereen naar buiten. De brandweer ventileert op dit moment woningen.
De brand brak rond 13.00 uur uit en was snel geblust. Vijf mensen raakten gewond. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd, de drie overige slachtoffers zijn ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel. De geëvacueerde bewoners worden opgevangen in een nabijgelegen gebouw.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
1 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
2 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
5 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).
6 uur geleden