Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontruiming appartementencomplex in Heerlen nog steeds gaande

Ontruiming appartementencomplex in Heerlen nog steeds gaande

HEERLEN (ANP) - Het appartementencomplex aan het Mariabad in Heerlen, waar in een woning zondagmiddag korte tijd brand woedde, wordt nog steeds ontruimd. Hoewel de brand snel was gedoofd, is er volgens de veiligheidsregio nog steeds sprake van een gevaarlijke situatie door rook die in het complex hangt.

De veiligheidsregio spreekt van "een complexe situatie" ter plaatse. Het complex bestaat uit twee blokken met vele tientallen woningen. "We weten niet in welke huizen er wel of niet rook hangt. Daarom roepen we vanwege de onveilige situatie iedereen dringend op hun huizen te verlaten", zegt een woordvoerster. Volgens haar is een deel van de bewoners vertrokken, maar wil niet iedereen naar buiten. De brandweer ventileert op dit moment woningen.

De brand brak rond 13.00 uur uit en was snel geblust. Vijf mensen raakten gewond. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd, de drie overige slachtoffers zijn ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel. De geëvacueerde bewoners worden opgevangen in een nabijgelegen gebouw.

Meer uit Binnenland

Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

16 minuten geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

2 uur geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

3 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

7 uur geleden
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

8 uur geleden
Man (19) aangehouden na schieten op festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.

9 uur geleden