Ontruiming appartementencomplex in Heerlen nog steeds gaande
HEERLEN (ANP) - Het appartementencomplex aan het Mariabad in Heerlen, waar in een woning zondagmiddag korte tijd brand woedde, wordt nog steeds ontruimd. Hoewel de brand snel was gedoofd, is er volgens de veiligheidsregio nog steeds sprake van een gevaarlijke situatie door rook die in het complex hangt.
De veiligheidsregio spreekt van "een complexe situatie" ter plaatse. Het complex bestaat uit twee blokken met vele tientallen woningen. "We weten niet in welke huizen er wel of niet rook hangt. Daarom roepen we vanwege de onveilige situatie iedereen dringend op hun huizen te verlaten", zegt een woordvoerster. Volgens haar is een deel van de bewoners vertrokken, maar wil niet iedereen naar buiten. De brandweer ventileert op dit moment woningen.
De brand brak rond 13.00 uur uit en was snel geblust. Vijf mensen raakten gewond. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd, de drie overige slachtoffers zijn ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel. De geëvacueerde bewoners worden opgevangen in een nabijgelegen gebouw.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
6 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
6 uur geleden