Ontploffende petanquebal velt Nederlander in Ardennen
STAVELOT (ANP) - Een Nederlander is op een weekenduitje in de Belgische Ardennen levensgevaarlijk verwond door een ontploffende petanquebal. Een andere Nederlander raakte bij het ongeluk lichtgewond, meldt de politie.
De bal was zaterdagavond oververhit geraakt in de brandende vuurkorf bij het onderkomen van de Nederlandse vriendengroep en explodeerde. Scherven raakten een van de Nederlanders, een dertiger, in het hoofd. Hij is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Hoe het inmiddels met hem gaat, weet de politie niet.
Het is niet voor het eerst dat een oververhitte petanquebal "ontploft als een granaat" en slachtoffers maakt, zegt de politie van Stavelot-Malmedy. Zij waarschuwt "graag opnieuw" om het jeu-de-boulesspel bij vuur weg te houden.
De Nederlanders verbleven in Rivage. Dat ligt vlak bij racecircuit Spa-Francorchamps.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In vrijwel het hele land kunnen de wegen woensdagochtend spiegelglad zijn. Het KNMI waarschuwt met code geel voor de plaatselijke gladheid. Die waarschuwing geldt overal, behalve in het IJsselmeergebied (Afsluitdijk en Houtribdijk) en op de Waddeneilanden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
14 uur geleden