Ontploffende petanquebal velt Nederlander in Ardennen
STAVELOT (ANP) - Een Nederlander is op een weekenduitje in de Belgische Ardennen levensgevaarlijk verwond door een ontploffende petanquebal. Een andere Nederlander raakte bij het ongeluk lichtgewond, meldt de politie.
De bal was zaterdagavond oververhit geraakt in de brandende vuurkorf bij het onderkomen van de Nederlandse vriendengroep en explodeerde. Scherven raakten een van de Nederlanders, een dertiger, in het hoofd. Hij is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Hoe het inmiddels met hem gaat, weet de politie niet.
Het is niet voor het eerst dat een oververhitte petanquebal "ontploft als een granaat" en slachtoffers maakt, zegt de politie van Stavelot-Malmedy. Zij waarschuwt "graag opnieuw" om het jeu-de-boulesspel bij vuur weg te houden.
De Nederlanders verbleven in Rivage. Dat ligt vlak bij racecircuit Spa-Francorchamps.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
33 minuten geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
14 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
15 uur geleden