Ontmoeting met Biden 'geen beloning' voor Poetin
WASHINGTON (ANP/RTR) - De komende ontmoeting van de Amerikaanse president Joe Biden met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin is geen "beloning" voor Poetin. Het is wel de effectiefste manier om rechtstreeks van Poetin te horen hoe de verschillen tussen Washington en Moskou te begrijpen en te managen zijn, vindt de Nationale Veiligheidsadviseur van het Witte Huis, Jake Sullivan.
Als de "schadelijke" activiteiten van Rusland tegen Washington doorgaan, zullen de Verenigde Staten reageren", benadrukte de topadviseur.
Poetin en Biden spreken elkaar op 16 juni in het Zwitserse Genève. De Russische president zei eerder al dat hij daar wil praten over het verbeteren van de betrekkingen tussen beide landen. Washington en Moskou gaven al aan dat de hoop op een doorbraak klein is.
Ruim een week voor het gesprek tussen de twee leiders nodigde Biden de Oekraïense president Volodimir Zelenski uit voor een bezoek aan het Witte Huis deze zomer. Biden sprak in een telefoontje met Zelenski zijn steun uit voor Oekraïne, dat overhoop ligt met buurland Rusland. Zelenski had zijn zorgen geuit over de timing van de ontmoeting tussen Biden en Poetin.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
57 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
6 uur geleden