Ontmoeting met Biden 'geen beloning' voor Poetin
WASHINGTON (ANP/RTR) - De komende ontmoeting van de Amerikaanse president Joe Biden met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin is geen "beloning" voor Poetin. Het is wel de effectiefste manier om rechtstreeks van Poetin te horen hoe de verschillen tussen Washington en Moskou te begrijpen en te managen zijn, vindt de Nationale Veiligheidsadviseur van het Witte Huis, Jake Sullivan.
Als de "schadelijke" activiteiten van Rusland tegen Washington doorgaan, zullen de Verenigde Staten reageren", benadrukte de topadviseur.
Poetin en Biden spreken elkaar op 16 juni in het Zwitserse Genève. De Russische president zei eerder al dat hij daar wil praten over het verbeteren van de betrekkingen tussen beide landen. Washington en Moskou gaven al aan dat de hoop op een doorbraak klein is.
Ruim een week voor het gesprek tussen de twee leiders nodigde Biden de Oekraïense president Volodimir Zelenski uit voor een bezoek aan het Witte Huis deze zomer. Biden sprak in een telefoontje met Zelenski zijn steun uit voor Oekraïne, dat overhoop ligt met buurland Rusland. Zelenski had zijn zorgen geuit over de timing van de ontmoeting tussen Biden en Poetin.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
2 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
17 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
17 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
21 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
21 uur geleden