Ontmoeting met Biden 'geen beloning' voor Poetin
WASHINGTON (ANP/RTR) - De komende ontmoeting van de Amerikaanse president Joe Biden met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin is geen "beloning" voor Poetin. Het is wel de effectiefste manier om rechtstreeks van Poetin te horen hoe de verschillen tussen Washington en Moskou te begrijpen en te managen zijn, vindt de Nationale Veiligheidsadviseur van het Witte Huis, Jake Sullivan.
Als de "schadelijke" activiteiten van Rusland tegen Washington doorgaan, zullen de Verenigde Staten reageren", benadrukte de topadviseur.
Poetin en Biden spreken elkaar op 16 juni in het Zwitserse Genève. De Russische president zei eerder al dat hij daar wil praten over het verbeteren van de betrekkingen tussen beide landen. Washington en Moskou gaven al aan dat de hoop op een doorbraak klein is.
Ruim een week voor het gesprek tussen de twee leiders nodigde Biden de Oekraïense president Volodimir Zelenski uit voor een bezoek aan het Witte Huis deze zomer. Biden sprak in een telefoontje met Zelenski zijn steun uit voor Oekraïne, dat overhoop ligt met buurland Rusland. Zelenski had zijn zorgen geuit over de timing van de ontmoeting tussen Biden en Poetin.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
1 uur geledenISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog die Iran is opgelegd.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
4 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
6 uur geleden