
Ontlading bij korfballer Preuninger ondanks hegemonie op WK
TAIWAN (ANP) - De titelprolongatie op het WK heeft voor ontlading gezorgd bij korfballer Daan Preuninger. De vreugde was er ondanks de hegemonie in Taiwan niet minder om. In de finale werd gastland Taiwan met 27-9 verslagen.
"Het was een heerlijk toernooi, met een finale waarop we hoopten. We speelden in een volle hal die losging, maar het was lekker dat we ze voor rust al te pakken hadden. Taiwan sprak uit voor goud te gaan, terwijl Belgiƫ telkens bij voorbaat al genoegen neemt met zilver", aldus de 27-jarige Preuninger.
De korfballers wonnen al hun wedstrijden in Taiwan met groot vertoon van macht. "Het was het grootste WK ooit en daarom speelden we ook tegen landen die het spelletje nog niet helemaal onder de knie hebben. En toch zorgt deze titel voor ontlading. Het is ons werk. Wij zijn hier al zo lang mee bezig en het was een intensieve periode met elkaar. Ik snap wel dat iedereen denkt dat we de wedstrijden zo makkelijk winnen, maar wij moeten het toch maar weer laten zien iedere keer. De bal is rond en het blijft sport. Dus het moet iedere keer toch maar weer gebeuren."
Meer doelen
Preuninger merkte de afgelopen weken dat Taiwan zich in rap tempo ontwikkelt als korfballand. "De faciliteiten zijn hier top en het gaat echt de goede kant op. Dat is alleen maar goed voor het korfbal, net als dat het goed is dat er eens een ander land in de finale stond", aldus de wereldkampioen. "Taiwan vraagt ons ook regelmatig om oefenwedstrijden te spelen, om daar zelf weer van te kunnen leren."
Volgens Preuninger had Oranje in Taiwan meer doelen dan alleen de wereldtitel veroveren. "We wilden korfbal op een mooie manier uitdragen en attractief spelen, met veel loopacties in plaats van stilstaande mensen bij de korf. We wilden zorgen voor spektakel."
Over vier jaar is het WK in Nederland.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
3 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
6 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
7 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
12 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
14 uur geleden