Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontknoping titelstrijd in Formule 1 lijkt op die van 1974

Ontknoping titelstrijd in Formule 1 lijkt op die van 1974

DJEDDA (ANP) - De strijd om de wereldtitel in de Formule 1 tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton kent een ontknoping die lijkt op die van 1974. Toen begonnen voor het laatst twee titelkandidaten met exact evenveel punten aan de slotrace. Dat waren Emerson Fittipaldi en Clay Regazzoni, die het seizoen afsloten in de Verenigde Staten.

Fittipaldi, de Braziliaan van McLaren, besliste het duel met de Zwitser van Ferrari in zijn voordeel. Er was dat jaar sprake van vijftien races. Zondag strijden Red Bull-coureur Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton van Mercedes in Abu Dhabi om de titel. Beiden hebben na 21 van de 22 races 369,5 punten.

Het is de dertigste keer sinds het ontstaan van de Formule 1 in 1950 dat de beslissing valt in de slotrace. Ook in 1984 was het bijzonder spannend. De Oostenrijker Niki Lauda veroverde toen de titel met een half punt voorsprong op de Fransman Alain Prost. Acht keer werd een rijder kampioen met slechts 1 punt voorsprong. Dat gebeurde in 1958, 1961, 1964, 1976, 1981, 1994, 2007 en 2008.

Hamilton en Rosberg

De spannendste ontknoping in de laatste jaren was in 2016, toen de Duitser Nico Rosberg (Mercedes) met 5 punten voorsprong eindigde op zijn teamgenoot Hamilton. De Brit verloor de titel in 2007 al eens met 1 punt verschil aan de Fin Kimi Räikkönen (Ferrari). Een jaar later nam hij revanche door het kampioenschap te winnen met 1 punt voorsprong op de Braziliaan Felipe Massa (Ferrari).

Bij het onwaarschijnlijke scenario van een gelijke stand na de race van zondag gaat de wereldtitel naar Verstappen. De Nederlander won negen grands prix dit seizoen tegenover acht voor Hamilton. Bij dezelfde uitgangspositie in 1974 eindigde Fittipaldi in de slotrace als vierde. Dat was genoeg voor de titel omdat Regazzoni slechts elfde werd.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

19 minuten geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

7 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

8 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

8 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

8 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

9 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

10 uur geleden