Ontknoping titelstrijd in Formule 1 lijkt op die van 1974
DJEDDA (ANP) - De strijd om de wereldtitel in de Formule 1 tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton kent een ontknoping die lijkt op die van 1974. Toen begonnen voor het laatst twee titelkandidaten met exact evenveel punten aan de slotrace. Dat waren Emerson Fittipaldi en Clay Regazzoni, die het seizoen afsloten in de Verenigde Staten.
Fittipaldi, de Braziliaan van McLaren, besliste het duel met de Zwitser van Ferrari in zijn voordeel. Er was dat jaar sprake van vijftien races. Zondag strijden Red Bull-coureur Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton van Mercedes in Abu Dhabi om de titel. Beiden hebben na 21 van de 22 races 369,5 punten.
Het is de dertigste keer sinds het ontstaan van de Formule 1 in 1950 dat de beslissing valt in de slotrace. Ook in 1984 was het bijzonder spannend. De Oostenrijker Niki Lauda veroverde toen de titel met een half punt voorsprong op de Fransman Alain Prost. Acht keer werd een rijder kampioen met slechts 1 punt voorsprong. Dat gebeurde in 1958, 1961, 1964, 1976, 1981, 1994, 2007 en 2008.
Hamilton en Rosberg
De spannendste ontknoping in de laatste jaren was in 2016, toen de Duitser Nico Rosberg (Mercedes) met 5 punten voorsprong eindigde op zijn teamgenoot Hamilton. De Brit verloor de titel in 2007 al eens met 1 punt verschil aan de Fin Kimi Räikkönen (Ferrari). Een jaar later nam hij revanche door het kampioenschap te winnen met 1 punt voorsprong op de Braziliaan Felipe Massa (Ferrari).
Bij het onwaarschijnlijke scenario van een gelijke stand na de race van zondag gaat de wereldtitel naar Verstappen. De Nederlander won negen grands prix dit seizoen tegenover acht voor Hamilton. Bij dezelfde uitgangspositie in 1974 eindigde Fittipaldi in de slotrace als vierde. Dat was genoeg voor de titel omdat Regazzoni slechts elfde werd.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden