Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontknoping titelstrijd in Formule 1 lijkt op die van 1974

Ontknoping titelstrijd in Formule 1 lijkt op die van 1974

DJEDDA (ANP) - De strijd om de wereldtitel in de Formule 1 tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton kent een ontknoping die lijkt op die van 1974. Toen begonnen voor het laatst twee titelkandidaten met exact evenveel punten aan de slotrace. Dat waren Emerson Fittipaldi en Clay Regazzoni, die het seizoen afsloten in de Verenigde Staten.

Fittipaldi, de Braziliaan van McLaren, besliste het duel met de Zwitser van Ferrari in zijn voordeel. Er was dat jaar sprake van vijftien races. Zondag strijden Red Bull-coureur Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton van Mercedes in Abu Dhabi om de titel. Beiden hebben na 21 van de 22 races 369,5 punten.

Het is de dertigste keer sinds het ontstaan van de Formule 1 in 1950 dat de beslissing valt in de slotrace. Ook in 1984 was het bijzonder spannend. De Oostenrijker Niki Lauda veroverde toen de titel met een half punt voorsprong op de Fransman Alain Prost. Acht keer werd een rijder kampioen met slechts 1 punt voorsprong. Dat gebeurde in 1958, 1961, 1964, 1976, 1981, 1994, 2007 en 2008.

Hamilton en Rosberg

De spannendste ontknoping in de laatste jaren was in 2016, toen de Duitser Nico Rosberg (Mercedes) met 5 punten voorsprong eindigde op zijn teamgenoot Hamilton. De Brit verloor de titel in 2007 al eens met 1 punt verschil aan de Fin Kimi Räikkönen (Ferrari). Een jaar later nam hij revanche door het kampioenschap te winnen met 1 punt voorsprong op de Braziliaan Felipe Massa (Ferrari).

Bij het onwaarschijnlijke scenario van een gelijke stand na de race van zondag gaat de wereldtitel naar Verstappen. De Nederlander won negen grands prix dit seizoen tegenover acht voor Hamilton. Bij dezelfde uitgangspositie in 1974 eindigde Fittipaldi in de slotrace als vierde. Dat was genoeg voor de titel omdat Regazzoni slechts elfde werd.

Meer uit Sport

NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

3 minuten geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

6 minuten geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

7 minuten geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

1 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

1 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in drie sets van De Minaur in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.

2 uur geleden
Schaatser Bergsma grijpt op Spelen brons op 10 kilometer

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.

2 uur geleden