Ontknoping titelstrijd in Formule 1 lijkt op die van 1974
DJEDDA (ANP) - De strijd om de wereldtitel in de Formule 1 tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton kent een ontknoping die lijkt op die van 1974. Toen begonnen voor het laatst twee titelkandidaten met exact evenveel punten aan de slotrace. Dat waren Emerson Fittipaldi en Clay Regazzoni, die het seizoen afsloten in de Verenigde Staten.
Fittipaldi, de Braziliaan van McLaren, besliste het duel met de Zwitser van Ferrari in zijn voordeel. Er was dat jaar sprake van vijftien races. Zondag strijden Red Bull-coureur Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Hamilton van Mercedes in Abu Dhabi om de titel. Beiden hebben na 21 van de 22 races 369,5 punten.
Het is de dertigste keer sinds het ontstaan van de Formule 1 in 1950 dat de beslissing valt in de slotrace. Ook in 1984 was het bijzonder spannend. De Oostenrijker Niki Lauda veroverde toen de titel met een half punt voorsprong op de Fransman Alain Prost. Acht keer werd een rijder kampioen met slechts 1 punt voorsprong. Dat gebeurde in 1958, 1961, 1964, 1976, 1981, 1994, 2007 en 2008.
Hamilton en Rosberg
De spannendste ontknoping in de laatste jaren was in 2016, toen de Duitser Nico Rosberg (Mercedes) met 5 punten voorsprong eindigde op zijn teamgenoot Hamilton. De Brit verloor de titel in 2007 al eens met 1 punt verschil aan de Fin Kimi Räikkönen (Ferrari). Een jaar later nam hij revanche door het kampioenschap te winnen met 1 punt voorsprong op de Braziliaan Felipe Massa (Ferrari).
Bij het onwaarschijnlijke scenario van een gelijke stand na de race van zondag gaat de wereldtitel naar Verstappen. De Nederlander won negen grands prix dit seizoen tegenover acht voor Hamilton. Bij dezelfde uitgangspositie in 1974 eindigde Fittipaldi in de slotrace als vierde. Dat was genoeg voor de titel omdat Regazzoni slechts elfde werd.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
8 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
11 uur geleden