Ontkennende verdachte fatale brandstichting blijft in de cel
DORDRECHT (ANP) - Een 55-jarige man die vastzit op verdenking van brandstichting in zijn woning aan de Hilledijk in Rotterdam op 13 april vorig jaar, ontkent ten stelligste dat hij er iets mee te maken heeft. Door de brand kwam een man van 27 om het leven. Hij woonde op de etage boven de brand en sprong uit het raam om aan de vlammenzee te ontkomen. Het slachtoffer bezweek later aan zijn verwondingen.
Verdachte Kenan B. zei maandag tegen de rechtbank in Dordrecht tijdens een inleidende zitting dat hij diep teleurgesteld is dat hij nog steeds in voorarrest zit. "Hier klopt iets niet. Ik heb er niets mee te maken en kwam die dag alleen langs om mijn post in te zien", zei hij. Maar de rechtbank vond de verdenkingen ernstig genoeg om hem toch langer vast te houden. De inhoudelijke behandeling is op 13 maart.
De aanklager wees erop dat op beelden is te zien dat B. het pand aan de voorkant verlaat, een kwartier voordat de vlammen verschijnen. Er was verder niemand aanwezig en onderzoek wees uit dat ook niemand via de achterkant het pand is binnengekomen, aldus het OM. Bij de brand zijn brandversnellers gebruikt. De aanklager zal een mogelijk motief tijdens het proces uit de doeken doen.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
5 uur geleden