Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontevreden ploegbaas Lefevere stuurt Jakobsen naar Gent-Wevelgem

Ontevreden ploegbaas Lefevere stuurt Jakobsen naar Gent-Wevelgem

GENT (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen moet zijn Belgische ploeg Soudal - Quick-Step zondag aan succes gaan helpen in Gent-Wevelgem. Teambaas Patrick Lefevere is ontevreden over de resultaten van de afgelopen weken en heeft daarom zijn twee belangrijkste sprinters opgesteld voor de koers over ruim 260 kilometer: de Nederlander Jakobsen en de Belg Tim Merlier.

Lefevere had dat zaterdagochtend al laten doorschemeren in zijn wekelijkse column in Het Nieuwsblad. De baas van Soudal - Quick-Step uitte daarin zijn ongenoegen over het optreden van zijn renners vrijdag de E3 Saxo Classic. Lefevere kondigde aan de plannen voor Gent-Wevelgem te willen wijzigen. "We overwegen om daar te doen wat we eigenlijk niet willen doen: zowel Tim Merlier als Fabio Jakobsen opstellen. Fabio wil graag rijden en we hebben niet veel argumenten om hem thuis te laten. In Gent-Wevelgem kunnen we de E3 al doen vergeten."

Het team maakte later op de dag bekend dat Jakobsen en Merlier, die dit jaar al vijf zeges boekte, inderdaad samen aan de start staan. De 26-jarige Nederlander schreef dit seizoen twee etappes op zijn naam, in de Ronde van San Juan en de Tirreno-Adriatico. De twee sprinters hebben zondag in Gent-Wevelgem steun van Kasper Asgreen, Tim Declercq, Yves Lampaert, Florian Sénéchal en Bert Van Lerberghe.

Meer uit Sport

Richtlijnen Formule 1 nog ongewijzigd ondanks gemor van coureurs

LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.

4 uur geleden
Handbalster Abbingh is voor WK niet bezig met naderend record

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.

6 uur geleden
Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

17 uur geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

18 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

20 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

21 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

23 uur geleden