Ontevreden ploegbaas Lefevere stuurt Jakobsen naar Gent-Wevelgem
GENT (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen moet zijn Belgische ploeg Soudal - Quick-Step zondag aan succes gaan helpen in Gent-Wevelgem. Teambaas Patrick Lefevere is ontevreden over de resultaten van de afgelopen weken en heeft daarom zijn twee belangrijkste sprinters opgesteld voor de koers over ruim 260 kilometer: de Nederlander Jakobsen en de Belg Tim Merlier.
Lefevere had dat zaterdagochtend al laten doorschemeren in zijn wekelijkse column in Het Nieuwsblad. De baas van Soudal - Quick-Step uitte daarin zijn ongenoegen over het optreden van zijn renners vrijdag de E3 Saxo Classic. Lefevere kondigde aan de plannen voor Gent-Wevelgem te willen wijzigen. "We overwegen om daar te doen wat we eigenlijk niet willen doen: zowel Tim Merlier als Fabio Jakobsen opstellen. Fabio wil graag rijden en we hebben niet veel argumenten om hem thuis te laten. In Gent-Wevelgem kunnen we de E3 al doen vergeten."
Het team maakte later op de dag bekend dat Jakobsen en Merlier, die dit jaar al vijf zeges boekte, inderdaad samen aan de start staan. De 26-jarige Nederlander schreef dit seizoen twee etappes op zijn naam, in de Ronde van San Juan en de Tirreno-Adriatico. De twee sprinters hebben zondag in Gent-Wevelgem steun van Kasper Asgreen, Tim Declercq, Yves Lampaert, Florian Sénéchal en Bert Van Lerberghe.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
11 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
17 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
21 uur geleden