Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontevreden apothekersassistenten de straat op

Ontevreden apothekersassistenten de straat op

ROTTERDAM (ANP) - Apothekersassistenten gaan zaterdagmiddag de straat op in Rotterdam. Ze willen onmiddellijk automatische prijscompensatie en een dertiende maand. Maar er is meer aan de hand

Een patiënt die in een apotheek pillen krijgt van een ander merk en daar zo boos over wordt, dat hij het doosje naar het hoofd van de apothekersassistent gooit. Of die tegen deze werknemer begint te schelden. Het komt volgens het organiserende Actiecomité apothekersassistenten om de haverklap in de apotheken voor. Het maakt het werken er niet leuker op en het kost ook nog eens extra tijd om dergelijke opgewonden klanten te kalmeren. En dan houden de salarissen van de assistenten volgens het comité ook al niet over, zeker niet nu de inflatie zo toeslaat.

De vrees is ook dat anders nog meer mensen hun baan als apothekersassistent voor gezien houden en de toch al hoge druk op de overgebleven collega's nog erger wordt. "Zonder de stagiaires - die eigenlijk boven de sterkte ingezet zouden moeten worden - krijgen we ons werk niet rond. Het zijn lange zware dagen. Daardoor is het ziekteverzuim hoog en de werkdruk weer hoger ", zegt het actiecomité.

Er worden circa tweehonderd collega's verwacht. Het is volgens het organiserende gezelschap niet voor iedereen even gemakkelijk om deel te nemen omdat ze vrezen voor de reactie van hun baas. Zaterdag demonstreren ze nog in hun vrije tijd, maar levert dit niks op, dan gaan ze onder werktijd verder.

Intussen hoopt het actiecomité dat zorgverzekeraars hun patiënten zelf gaan uitleggen waarom er voor medicijnen van andere merken wordt gekozen, zodat de assistenten de gevolgen niet hoeven op te vangen.

Meer uit Binnenland

Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

1 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

1 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

1 uur geleden
Enkele tientallen mensen bij inloopbijeenkomst Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij het Verenigingsgebouw Overasselt komen vrijdagmiddag steeds meer bewoners langs voor de inloopbijeenkomst die door de gemeente Heumen is georganiseerd. De deuren gingen om 16.00 uur open en sindsdien zijn enkele tientallen inwoners van Overasselt en Nederasselt naar binnen gegaan in de hoop hun vragen beantwoord te krijgen.

2 uur geleden
Alle 32 voorgeleide verdachten van geweld Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Alle 32 verdachten die vrijdag voorgeleid werden aan de rechter-commissaris wegens het geweld in Overasselt eerder deze week blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bekendgemaakt.

2 uur geleden
Kickbokser Badr Hari mag behandeling zaak in vrijheid afwachten

AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari mag de behandeling van een zaak waarin hij wordt verdacht van een aantal delicten in vrijheid afwachten. De 41-jarige Amsterdammer wordt verdacht van bedreiging, dwang en doxing, meldt de rechtbank, zonder de naam van de verdachte te noemen.

2 uur geleden
Argentijnse rechter beveelt teruggave Goudstikker-schilderij

BUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.

3 uur geleden