Ontevreden apothekersassistenten de straat op
ROTTERDAM (ANP) - Apothekersassistenten gaan zaterdagmiddag de straat op in Rotterdam. Ze willen onmiddellijk automatische prijscompensatie en een dertiende maand. Maar er is meer aan de hand
Een patiënt die in een apotheek pillen krijgt van een ander merk en daar zo boos over wordt, dat hij het doosje naar het hoofd van de apothekersassistent gooit. Of die tegen deze werknemer begint te schelden. Het komt volgens het organiserende Actiecomité apothekersassistenten om de haverklap in de apotheken voor. Het maakt het werken er niet leuker op en het kost ook nog eens extra tijd om dergelijke opgewonden klanten te kalmeren. En dan houden de salarissen van de assistenten volgens het comité ook al niet over, zeker niet nu de inflatie zo toeslaat.
De vrees is ook dat anders nog meer mensen hun baan als apothekersassistent voor gezien houden en de toch al hoge druk op de overgebleven collega's nog erger wordt. "Zonder de stagiaires - die eigenlijk boven de sterkte ingezet zouden moeten worden - krijgen we ons werk niet rond. Het zijn lange zware dagen. Daardoor is het ziekteverzuim hoog en de werkdruk weer hoger ", zegt het actiecomité.
Er worden circa tweehonderd collega's verwacht. Het is volgens het organiserende gezelschap niet voor iedereen even gemakkelijk om deel te nemen omdat ze vrezen voor de reactie van hun baas. Zaterdag demonstreren ze nog in hun vrije tijd, maar levert dit niks op, dan gaan ze onder werktijd verder.
Intussen hoopt het actiecomité dat zorgverzekeraars hun patiënten zelf gaan uitleggen waarom er voor medicijnen van andere merken wordt gekozen, zodat de assistenten de gevolgen niet hoeven op te vangen.
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
4 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
8 uur geleden