Ontevreden apothekersassistenten de straat op
ROTTERDAM (ANP) - Apothekersassistenten gaan zaterdagmiddag de straat op in Rotterdam. Ze willen onmiddellijk automatische prijscompensatie en een dertiende maand. Maar er is meer aan de hand
Een patiënt die in een apotheek pillen krijgt van een ander merk en daar zo boos over wordt, dat hij het doosje naar het hoofd van de apothekersassistent gooit. Of die tegen deze werknemer begint te schelden. Het komt volgens het organiserende Actiecomité apothekersassistenten om de haverklap in de apotheken voor. Het maakt het werken er niet leuker op en het kost ook nog eens extra tijd om dergelijke opgewonden klanten te kalmeren. En dan houden de salarissen van de assistenten volgens het comité ook al niet over, zeker niet nu de inflatie zo toeslaat.
De vrees is ook dat anders nog meer mensen hun baan als apothekersassistent voor gezien houden en de toch al hoge druk op de overgebleven collega's nog erger wordt. "Zonder de stagiaires - die eigenlijk boven de sterkte ingezet zouden moeten worden - krijgen we ons werk niet rond. Het zijn lange zware dagen. Daardoor is het ziekteverzuim hoog en de werkdruk weer hoger ", zegt het actiecomité.
Er worden circa tweehonderd collega's verwacht. Het is volgens het organiserende gezelschap niet voor iedereen even gemakkelijk om deel te nemen omdat ze vrezen voor de reactie van hun baas. Zaterdag demonstreren ze nog in hun vrije tijd, maar levert dit niks op, dan gaan ze onder werktijd verder.
Intussen hoopt het actiecomité dat zorgverzekeraars hun patiënten zelf gaan uitleggen waarom er voor medicijnen van andere merken wordt gekozen, zodat de assistenten de gevolgen niet hoeven op te vangen.
Meer uit Binnenland
SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.
1 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.
5 uur geledenHENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.
12 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.
13 uur geleden