Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontdekkingsreis van wielrenner Dekker start in Ronde van Emiraten

Ontdekkingsreis van wielrenner Dekker start in Ronde van Emiraten

HEDEL (ANP) - Zijn eerste koers als wielerprof is er meteen een van het hoogste niveau. David Dekker treft vanaf zondag in de UAE Tour, de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, een veld vol topsprinters. "Ik geloof dat alleen Arnaud Démare er niet bij is", ontdekte de net 23 jaar geworden aanwinst van Jumbo-Visma bij het bestuderen van de voorlopige deelnemerslijst. Donderdag stapt hij in het vliegtuig, opgewekt en nieuwsgierig. "De Ronde van Valencia ging niet door, daar baalde ik enorm van. Nu gaat het echt gebeuren, ik zie het als een ontdekkingsreis."

Hij woont normaal bij moeder Petra in het Belgische Meerle. Maar vanwege de drukte daar rond een verhuizing is David Dekker even uitgeweken naar Hedel waar vader en voormalig toprenner Erik Dekker woont. Veel van diens successen beleefde hij, geboren in 1998, niet bewust. "In zijn laatste jaar als prof, 2006, begon ik met fietsen."

Lang viel hij niet op. "In mijn laatste jaar als junior kwam ik er achter dat sprinten me goed afging. Het werd een wapen als ik met een groep vooruitreed. Pas in mijn laatste jaar bij de beloften ben ik me echt op massasprints gaan richten. Met dank ook aan Jan Boven, mijn trainer. Hij stimuleerde me. Voorlopig richt ik me op het sprinten, maar van de klassiekers gaat mijn hart pas echt sneller kloppen. Dat is voor later."

Trainingskamp

Boven komt hij nu ook tegen als ploegleider bij Jumbo-Visma. Het team was na het vanwege corona korte wielervoorjaar van 2020 overtuigd van de kwaliteiten van Dekker, die als regerende nationaal beloftenkampioen twee van de drie koersen die hij reed won. "Waar het voor veel jongens van mijn leeftijd moeilijk werd om resultaten te overleggen, stond ik er goed op." Dekker tekende in juli zijn profcontract en kende vervolgens, nog voor opleidingsploeg SEG, een pover najaar. "Ik denk dat ik in vijf weken tijd vijf keer gevallen ben. Misschien wilde ik me iets te graag bewijzen."

In januari ging hij voor het eerst op trainingskamp met zijn nieuwe ploeg. "Het was groots. Met ook de vrouwenploeg en de opleidingsploeg. Ik was bij eerdere ploegen gewend dat je binnen twee dagen iedereen kende." Het voelde soms best gek, aan tafel zitten met Robert Gesink. "Die ik al meer dan tien jaar op tv had zien fietsen." Maar hij voelde zich snel geaccepteerd en kijkt nu met smart uit naar zijn debuut. "Ik ben vooral benieuwd. Hoe hard rijden ze? Hoe snel pas ik me aan? Ik ga er vooral naartoe om te leren, om ervaring op te doen en te kijken waar ik sta."

Later, in mei, volgt de Giro d'Italia, een grote ronde in zijn debuutjaar. "Daar kijk ik misschien nog meer naar uit. Ik schrok toen ik hoorde dat ik daar zou rijden. Ik had er eerlijk gezegd de hele winter geen seconde bij stilgestaan."

Meer uit Sport

Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

1 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

2 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

5 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

6 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

7 uur geleden
Skupski en Harrison winnen dubbelspel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.

8 uur geleden
Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

16 uur geleden