Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ontbossingscijfers Amazonegebied laagste in negen jaar

Ontbossingscijfers Amazonegebied laagste in negen jaar

BRASILIA (ANP/RTR) - De ontbossing van het Amazonegebied in Brazilië is tussen augustus 2023 en juli 2024 met 30,6 procent gedaald. Daarmee is het kleinste gebied in negen jaar verloren gegaan. Uit de door de Braziliaanse regering bekendgemaakte data blijkt dat de ontbossing in Cerrado, een savannegebied in het westen van Brazilië, met zo'n 26 procent is afgenomen.

Uit satellietbeelden blijkt dat in het Amazonegebied in de twaalf maanden tot afgelopen juli 6288 vierkante kilometer aan vegetatie is vernietigd. Milieuminister Marina Silva noemt de daling "het resultaat van onze inzet" en stelt in een verklaring: "Wij kunnen klimaatverandering aanpakken."

De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva trad twee jaar geleden aan met de belofte om de milieuwetgeving beter te handhaven om de ontbossing, die onder zijn voorganger Jair Bolsonaro explosief was gestegen, in te dammen.

Wetenschappers beschouwen de bescherming van het Amazonegebied als essentieel om klimaatverandering tegen te gaan, omdat de honderden miljarden bomen ongeveer een kwart van alle CO2 op aarde opslaan.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

23 minuten geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

25 minuten geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Treinstation Brussel-Zuid ontruimd om twee verdachte pakketten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.

2 uur geleden
Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

2 uur geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

3 uur geleden