Ontbossingscijfers Amazonegebied laagste in negen jaar
BRASILIA (ANP/RTR) - De ontbossing van het Amazonegebied in Brazilië is tussen augustus 2023 en juli 2024 met 30,6 procent gedaald. Daarmee is het kleinste gebied in negen jaar verloren gegaan. Uit de door de Braziliaanse regering bekendgemaakte data blijkt dat de ontbossing in Cerrado, een savannegebied in het westen van Brazilië, met zo'n 26 procent is afgenomen.
Uit satellietbeelden blijkt dat in het Amazonegebied in de twaalf maanden tot afgelopen juli 6288 vierkante kilometer aan vegetatie is vernietigd. Milieuminister Marina Silva noemt de daling "het resultaat van onze inzet" en stelt in een verklaring: "Wij kunnen klimaatverandering aanpakken."
De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva trad twee jaar geleden aan met de belofte om de milieuwetgeving beter te handhaven om de ontbossing, die onder zijn voorganger Jair Bolsonaro explosief was gestegen, in te dammen.
Wetenschappers beschouwen de bescherming van het Amazonegebied als essentieel om klimaatverandering tegen te gaan, omdat de honderden miljarden bomen ongeveer een kwart van alle CO2 op aarde opslaan.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
7 uur geleden