Ontbossing Braziliaans Amazonegebied in jaar 22 procent gestegen
BRASILIA (ANP) - De ontbossing in het Amazone-regenwoud van Brazilië is tussen augustus 2020 en juli 2021 met bijna 22 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode het jaar ervoor, zei het nationale ruimteonderzoeksinstituut INPE donderdag.
De ontbossing bereikte daardoor het hoogste niveau in vijftien jaar. Het INPE schat op basis van onderzoek vanuit de ruimte dat tussen 2020 en 2021 zo'n 13.235 vierkante kilometer bos verloren is gegaan in het Amazonegebied. Dat was de grootste strook sinds er tussen 2005 en 2006 14.286 vierkante kilometer werd gekapt.
Op de VN-klimaattop in Glasgow deze maand, COP26, heeft de Braziliaanse regering de belofte gedaan de illegale ontbossing in 2028 te beëindigen, een doelstelling die een agressieve jaarlijkse vermindering van het bomenkappen vereist. In de aanloop naar de top had de Braziliaanse regering nog gesuggereerd dat het geleidelijk de ontbossing in het Amazonegebied onder controle krijgt.
"Deze cijfers bewijzen dat ontbossing nog steeds een uitdaging is voor ons en dat we krachtiger moeten optreden tegen illegaal kappen", zei minister van Milieu Joaquim Pereira Leite donderdag.
Mauricio Voivodic, hoofd van de het Wereldnatuurfonds in Brazilië, vertelde dat de cijfers "het echte Brazilië dat de regering van president Jair Bolsonaro probeert te verbergen met denkbeeldige acties en pogingen tot greenwashing in het buitenland" blootleggen. "Wat de realiteit laat zien," zei hij, "is dat de regering van Bolsonaro de vernietiging van het Amazone-regenwoud heeft versneld."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
9 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden