Onstuitbare Brand zegeviert ook in wereldbeker veldrijden Hulst
HULST (ANP) - Lucinda Brand is momenteel onoverwinnelijk in het veldrijden. De regerend wereldkampioen boekte in Hulst haar zesde zege in de wereldbeker en haar vijftiende overwinning van deze winter. De Rotterdamse won de afgelopen weken zo'n beetje alle wedstrijden waar ze aan de start verscheen.
Het duurde in de Zeeuwse cross lang voordat Brand aan de leiding kwam. Belofte Puck Pieterse maakte de wedstrijd op het gevarieerde parcours, met steile hellingen en veel technische passages. De 19-jarige Pieterse nam vanaf de start de leiding en hield het vijf ronden vol vooraan. Voor het ingaan van de zesde en laatste ronde sloot Brand aan en kort daarna plaatste ze een versnelling, die Pieterse te machtig was.
Pieterse wist wel de tweede plaats vast te houden; ze kwam 5 tellen na Brand over de meet. Annemarie Worst eindigde op 11 seconden als derde. Brand verstevigde met haar winst in Hulst haar leidende positie in het wereldbekerklassement.
Regels
"Bizar dat dit al mijn vijftiende overwinning is. Ik hou zelf de tel niet bij, dat laat ik aan de journalisten over", zei Brand na de cross op Sporza. "Pieterse was vanuit het vertrek supersterk. Ik heb me niet gelijk over de kop gereden en dat was denk ik mijn redding. Ik kon tegen het einde van de koers nog een paar keer de motor opentrekken. Dat was nodig, want met Puck wil je niet sprinten om de winst."
Pieterse was dolblij met haar tweede plaats. "Ik kreeg het halverwege wel zwaar en zag de seconden wegtikken. Lucinda kan zoveel vermogen wegtrappen op de rechte stukken, het was voor mij niet mogelijk om bij haar te blijven. Maar ik wilde wel graag de rest voorblijven en dat is gelukt."
Ceylin del Carmen Alvarado ontbrak in Hulst. Ze eindigde op nieuwjaarsdag in Baal nog als tweede achter Brand, maar ze besloot rust te nemen en Hulst over te slaan. Brand riep na de cross in Baal de internationale wielerfederatie UCI op de regels omtrent gelapte veldrijdsters aan te passen. Volgens de wereldkampioene beïnvloeden rensters die een ronde worden ingehaald te vaak de resultaten. Zo ook in Baal, waar Alvarado in de slotfase werd opgehouden door achterblijvers.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
21 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
23 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geleden