
Onrustige kerst in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Ook met Kerstmis is het in Hongkong weer tot botsingen gekomen tussen de politie en demonstranten. De regeringsleider van Hongkong Carrie Lam zei dat de feestelijkheden door antiregeringsprotesten zijn "geruïneerd".
De politie gebruikte pepperspray en traangas toen activisten kleine flashmobacties hielden in winkelcentra en op andere plekken in de stad. In Mong Kok bijvoorbeeld, een wijk waar de afgelopen maanden vaak rellen waren, vuurde de politie meerdere keren traangas af om de menigte te verspreiden.
De ongeregeldheden van woensdag waren minder heftig dan die op kerstavond, toen activisten voor meer democratie en oproerpolitie urenlang vochten in een groot winkelgebied.
Hongkong is al zeven maanden lang het toneel van hevige protesten die vaak uitlopen op rellen. Veel inwoners gaan de straat op om te protesteren tegen de toenemende invloed van China in de stadstaat.
Meer uit Buitenland
LONDON (ANP/AFP) - De Britse politie heeft vijf mannen aangehouden op verdenking van "het voorbereiden van een terroristische daad" in het Verenigd Koninkrijk. Vier verdachten hebben de Iraanse nationaliteit. De arrestaties vonden plaats in Londen, Swindon en in de omgeving van Manchester, meldt de Londense Metropolitan Police zondag.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dertien mensen zijn zaterdag in Berlijn gewond geraakt nadat iemand een irriterend gas in het publiek spoot tijdens een gratis optreden van de Duitse rapper Samra. Er ontstonden vechtpartijen in het publiek, wat ook tot verwondingen leidde. Vier mensen waren ernstig gewond, meldt de brandweer van de stad.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël roept vanaf zondag tienduizenden reservisten op ter voorbereiding op een uitbreiding van zijn militaire offensief in Gaza, meldden Israëlische media, waaronder The Jerusalem Post, zaterdag.Volgens de berichten gaan de reservisten militairen vervangen die nu actief zijn in Israël zelf en op de bezette Westelijke Jordaanoever, zodat die op hun beurt kunnen worden ingezet in Gaza.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft zaterdag gezegd dat de Amerikaanse president Donald Trump heeft voorgesteld militairen naar Mexico te sturen om drugshandel in het land te helpen bestrijden. Sheinbaum wees dat aanbod resoluut af.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft de Australische premier Anthony Albanese gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning van de Labor Party. Rubio zei daarbij ook te hopen op voortzetting van de goede betrekkingen tussen beide landen.
12 uur geledenOLD FANGAK (ANP) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) meldt dat een ziekenhuis in Zuid-Soedan is gebombardeerd, waar medewerkers op dat moment aan het werk waren. De organisatie veroordeelt de aanval scherp. Er raakten twee mensen, een patiënt en een personeelslid, gewond.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin wil dat Oekraïne een 'duidelijk' antwoord geeft op het door Rusland voorgestelde bestand rond 9 mei. Rusland herdenkt die dag de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog. Voor de plechtigheden worden meerdere wereldleiders in Moskou verwacht, onder wie de Chinese president Xi Jinping.
14 uur geleden