Onrustig in centrum Amsterdam na wedstrijd Ajax-Maccabi
AMSTERDAM (ANP) - Na de voetbalwedstrijd van Ajax tegen de Israëlische club Maccabi Tel Aviv is het aan het begin van de nacht op verschillende plekken in Amsterdam onrustig geweest. "Er zijn wat opstootjes geweest tussen mensen op en rond de Dam", aldus een politiewoordvoerster. Of het om voetbalsupporters ging, kon de politie niet zeggen. "Dat is voor ons lastig om te bepalen, omdat we aan de hand van kleding of uiterlijk niet kunnen beoordelen waar ze bij horen."
Er werden volgens de woordvoerster in totaal 57 aanhoudingen verricht, "vanaf het moment dat de voetbalsupporters en andere groepen op de Dam waren tot aan het einde van de wedstrijd."
De Amsterdamse zender AT5 schrijft dat er aan het begin van de nacht, toen supporters van Maccabi met de metro naar het centrum waren gekomen, met stoelen is gegooid en vernielingen zijn aangericht. De mobiele eenheid heeft de Israëliërs beschermd en hen terug naar hun hotel begeleid.
"We zijn nog zeer zichtbaar in de stad aanwezig om te voorkomen dat dit soort incidenten plaatsvindt en om de-escalerend op te treden", aldus de politiewoordvoerster.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
12 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
17 uur geleden