Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Actievoerende boeren die in India oprukken naar hoofdstad New Delhi, botsten woensdag opnieuw met veiligheidstroepen. Die gebruikten drones om traangasgranaten te laten vallen.
De boeren eisen onder meer een minimumprijs voor hun producten zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Ze begonnen deze week met hun tractoren aan een mars naar New Delhi nadat overleg met de overheid was stukgelopen.
Demonstranten stuiten onderweg op imposante barricades van beton en prikkeldraad. De autoriteiten hebben snelwegen rond de hoofdstad geblokkeerd en het mobiele internet laten afsluiten in delen van deelstaat Haryana. Ook worden geulen gegraven om tractoren te stoppen.
Buitenlandse invasiemacht
Boeren hebben al pogingen ondernomen om barricades te omzeilen en met tractoren door velden te rijden. Demonstranten zijn bestookt met traangas bij de grens tussen deelstaten Punjab and Haryana, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad.
De politie in Haryana zei dat ook zeker 24 agenten gewond zijn geraakt. Ze zouden zijn bekogeld met stenen. India werd in 2020 ook al opgeschrikt door boerenprotesten. Die duurden toen ruim een jaar.
Een 65-jarige boer uit Punjab klaagde tegenover persbureau AFP dat de demonstranten worden behandeld als een buitenlandse invasiemacht. "We willen alleen naar Delhi gaan om op te komen voor onze rechten. Maar er zijn bij ons al meer dan 150 gewonden gevallen."
Meer uit Buitenland
CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
8 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
10 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
11 uur geleden