Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Actievoerende boeren die in India oprukken naar hoofdstad New Delhi, botsten woensdag opnieuw met veiligheidstroepen. Die gebruikten drones om traangasgranaten te laten vallen.
De boeren eisen onder meer een minimumprijs voor hun producten zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Ze begonnen deze week met hun tractoren aan een mars naar New Delhi nadat overleg met de overheid was stukgelopen.
Demonstranten stuiten onderweg op imposante barricades van beton en prikkeldraad. De autoriteiten hebben snelwegen rond de hoofdstad geblokkeerd en het mobiele internet laten afsluiten in delen van deelstaat Haryana. Ook worden geulen gegraven om tractoren te stoppen.
Buitenlandse invasiemacht
Boeren hebben al pogingen ondernomen om barricades te omzeilen en met tractoren door velden te rijden. Demonstranten zijn bestookt met traangas bij de grens tussen deelstaten Punjab and Haryana, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad.
De politie in Haryana zei dat ook zeker 24 agenten gewond zijn geraakt. Ze zouden zijn bekogeld met stenen. India werd in 2020 ook al opgeschrikt door boerenprotesten. Die duurden toen ruim een jaar.
Een 65-jarige boer uit Punjab klaagde tegenover persbureau AFP dat de demonstranten worden behandeld als een buitenlandse invasiemacht. "We willen alleen naar Delhi gaan om op te komen voor onze rechten. Maar er zijn bij ons al meer dan 150 gewonden gevallen."
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
50 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
4 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
5 uur geleden