
Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad
NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Actievoerende boeren die in India oprukken naar hoofdstad New Delhi, botsten woensdag opnieuw met veiligheidstroepen. Die gebruikten drones om traangasgranaten te laten vallen.
De boeren eisen onder meer een minimumprijs voor hun producten zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Ze begonnen deze week met hun tractoren aan een mars naar New Delhi nadat overleg met de overheid was stukgelopen.
Demonstranten stuiten onderweg op imposante barricades van beton en prikkeldraad. De autoriteiten hebben snelwegen rond de hoofdstad geblokkeerd en het mobiele internet laten afsluiten in delen van deelstaat Haryana. Ook worden geulen gegraven om tractoren te stoppen.
Buitenlandse invasiemacht
Boeren hebben al pogingen ondernomen om barricades te omzeilen en met tractoren door velden te rijden. Demonstranten zijn bestookt met traangas bij de grens tussen deelstaten Punjab and Haryana, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad.
De politie in Haryana zei dat ook zeker 24 agenten gewond zijn geraakt. Ze zouden zijn bekogeld met stenen. India werd in 2020 ook al opgeschrikt door boerenprotesten. Die duurden toen ruim een jaar.
Een 65-jarige boer uit Punjab klaagde tegenover persbureau AFP dat de demonstranten worden behandeld als een buitenlandse invasiemacht. "We willen alleen naar Delhi gaan om op te komen voor onze rechten. Maar er zijn bij ons al meer dan 150 gewonden gevallen."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenPHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.
6 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.
6 uur geleden