Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad

Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Actievoerende boeren die in India oprukken naar hoofdstad New Delhi, botsten woensdag opnieuw met veiligheidstroepen. Die gebruikten drones om traangasgranaten te laten vallen.

De boeren eisen onder meer een minimumprijs voor hun producten zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Ze begonnen deze week met hun tractoren aan een mars naar New Delhi nadat overleg met de overheid was stukgelopen.

Demonstranten stuiten onderweg op imposante barricades van beton en prikkeldraad. De autoriteiten hebben snelwegen rond de hoofdstad geblokkeerd en het mobiele internet laten afsluiten in delen van deelstaat Haryana. Ook worden geulen gegraven om tractoren te stoppen.

Buitenlandse invasiemacht

Boeren hebben al pogingen ondernomen om barricades te omzeilen en met tractoren door velden te rijden. Demonstranten zijn bestookt met traangas bij de grens tussen deelstaten Punjab and Haryana, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad.

De politie in Haryana zei dat ook zeker 24 agenten gewond zijn geraakt. Ze zouden zijn bekogeld met stenen. India werd in 2020 ook al opgeschrikt door boerenprotesten. Die duurden toen ruim een jaar.

Een 65-jarige boer uit Punjab klaagde tegenover persbureau AFP dat de demonstranten worden behandeld als een buitenlandse invasiemacht. "We willen alleen naar Delhi gaan om op te komen voor onze rechten. Maar er zijn bij ons al meer dan 150 gewonden gevallen."

Meer uit Buitenland

Trump: hervatting oorlog met Iran voorlopig zeer onwaarschijnlijk

WASHINGTON (ANP) - Een hervatting van de oorlog tegen Iran is "zeer onwaarschijnlijk" mits de onderhandelingen tussen de VS en Iran vooruitgang boeken. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag tegen CNN. "Het hangt ervan af of ze al dan niet een zeer stevig akkoord ondertekenen", aldus Trump.

43 minuten geleden
400.000 Russen gedood in Oekraïne-oorlog volgens gehackte data

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft sinds het begin van de invasie van Oekraïne in februari 2022 ongeveer 400.000 militairen geregistreerd die zijn omgekomen tijdens gevechten in Oekraïne. Dat zou blijken uit gegevens die hackers zeggen te hebben verkregen bij het Russische statistiekbureau Rosstat.

2 uur geleden
Democraat Jeffries steunt afzettingsprocedure tegen Hegseth

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.

3 uur geleden
Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

4 uur geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

5 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

5 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

5 uur geleden