Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad

Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Actievoerende boeren die in India oprukken naar hoofdstad New Delhi, botsten woensdag opnieuw met veiligheidstroepen. Die gebruikten drones om traangasgranaten te laten vallen.

De boeren eisen onder meer een minimumprijs voor hun producten zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Ze begonnen deze week met hun tractoren aan een mars naar New Delhi nadat overleg met de overheid was stukgelopen.

Demonstranten stuiten onderweg op imposante barricades van beton en prikkeldraad. De autoriteiten hebben snelwegen rond de hoofdstad geblokkeerd en het mobiele internet laten afsluiten in delen van deelstaat Haryana. Ook worden geulen gegraven om tractoren te stoppen.

Buitenlandse invasiemacht

Boeren hebben al pogingen ondernomen om barricades te omzeilen en met tractoren door velden te rijden. Demonstranten zijn bestookt met traangas bij de grens tussen deelstaten Punjab and Haryana, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad.

De politie in Haryana zei dat ook zeker 24 agenten gewond zijn geraakt. Ze zouden zijn bekogeld met stenen. India werd in 2020 ook al opgeschrikt door boerenprotesten. Die duurden toen ruim een jaar.

Een 65-jarige boer uit Punjab klaagde tegenover persbureau AFP dat de demonstranten worden behandeld als een buitenlandse invasiemacht. "We willen alleen naar Delhi gaan om op te komen voor onze rechten. Maar er zijn bij ons al meer dan 150 gewonden gevallen."

Meer uit Buitenland

Indiase piloot stabiel na steekincident flydubai-toestel

TABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.

29 minuten geleden
Londen kondigt einde proef met migrantendeal met Frankrijk aan

LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.

47 minuten geleden
Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

1 uur geleden
Franse minister ziet meer protest en geweld bij scholierenacties

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.

2 uur geleden
Netanyahu ontvangt passagiers flydubai-vlucht op Ben Gurion

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Brussel presenteert volgende week herziening voor EU-uitbreiding

TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.

3 uur geleden
Code rood in Frankrijk om wateroverlast en overstromingen

MONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.

3 uur geleden