Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad

Onrust tijdens mars Indiase boeren naar hoofdstad

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Actievoerende boeren die in India oprukken naar hoofdstad New Delhi, botsten woensdag opnieuw met veiligheidstroepen. Die gebruikten drones om traangasgranaten te laten vallen.

De boeren eisen onder meer een minimumprijs voor hun producten zodat ze meer financiële zekerheid hebben. Ze begonnen deze week met hun tractoren aan een mars naar New Delhi nadat overleg met de overheid was stukgelopen.

Demonstranten stuiten onderweg op imposante barricades van beton en prikkeldraad. De autoriteiten hebben snelwegen rond de hoofdstad geblokkeerd en het mobiele internet laten afsluiten in delen van deelstaat Haryana. Ook worden geulen gegraven om tractoren te stoppen.

Buitenlandse invasiemacht

Boeren hebben al pogingen ondernomen om barricades te omzeilen en met tractoren door velden te rijden. Demonstranten zijn bestookt met traangas bij de grens tussen deelstaten Punjab and Haryana, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad.

De politie in Haryana zei dat ook zeker 24 agenten gewond zijn geraakt. Ze zouden zijn bekogeld met stenen. India werd in 2020 ook al opgeschrikt door boerenprotesten. Die duurden toen ruim een jaar.

Een 65-jarige boer uit Punjab klaagde tegenover persbureau AFP dat de demonstranten worden behandeld als een buitenlandse invasiemacht. "We willen alleen naar Delhi gaan om op te komen voor onze rechten. Maar er zijn bij ons al meer dan 150 gewonden gevallen."

Meer uit Buitenland

Rapport: VS zetten 25.000 mensen uit onder geheime afspraken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.

15 minuten geleden
Die Linke wint verkiezingen in Berlijn met recorduitslag

BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.

2 uur geleden
VS bereiden sancties voor tegen hele Strafhof in Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.

2 uur geleden
VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

4 uur geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

10 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

11 uur geleden