Onrust overschaduwt jaarwisseling in Hongkong
HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Betogers in Hongkong voeren ook in de aanloop naar de jaarwisseling actie. Duizenden gemaskerde demonstranten vormden 's avonds lange menselijke ketens in de miljoenenstad. Ook hielden ze borden omhoog met teksten als "laten we in 2020 samen verder blijven strijden".
De autoriteiten in de Aziatische metropool hebben uit veiligheidsoverwegingen een groot vuurwerkspektakel afgeblazen. Wel wordt onder meer een lichtshow gehouden. "Dit jaar is er geen vuurwerk, maar waarschijnlijk wel ergens traangas", zucht een 25-jarige man. "Het voelt voor ons niet echt als oudejaarsavond. We moeten iedere dag verzet leveren."
In Hongkong wordt al maanden gedemonstreerd. De voormalige Britse kolonie maakt sinds 1997 weer deel uit van China, maar heeft meer zelfstandigheid dan andere delen van het land. Betogers gingen aanvankelijk massaal de straat op om te protesteren tegen een omstreden uitleveringswet, maar kwamen later ook met andere eisen. Ze willen bijvoorbeeld meer democratie.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De officiële titel van de nieuwe Noorse koning is Haakon VIII. Dat maakte het nieuwe staatshoofd van Noorwegen vrijdag aan het begin van de middag bekend. De 53-jarige Haakon volgt zijn vader Harald op, die vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd overleed.
34 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 547. Dat meldt de politie in het land, nadat de autoriteiten eerder melding hadden gemaakt van 538 overleden slachtoffers.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt diep in Rusland een aanval te hebben uitgevoerd op een bommenwerper. In een bericht op X schrijft president Volodymyr Zelensky dat het toestel, een Toepolev Tu-95MS, veelal door Rusland gebruikt wordt om Oekraïne mee aan te vallen. De grote Tu-95 kan onder meer kruisraketten afvuren. De aanval vond plaats nabij de stad Engels.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Het Rode Kruis heeft alarm geslagen over de situatie in het rampgebied in Nepal en Tibet. Gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld, elektriciteit en telefoonverbindingen zijn weggevallen en het water blijft stijgen. "Vooral rond de rivier de Trishuli nemen de zorgen toe. Er wordt gevreesd voor een nieuwe vloedgolf."
1 uur geledenOSLO (ANP) - De regering in Noorwegen heeft een periode van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van het overlijden van koning Harald. Die gaat per direct in en duurt tot en met de dag van de uitvaart.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Internationale media besteden veel aandacht aan de dood van de Noorse koning Harald, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed in Oslo.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental in China na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal is gestegen van drie naar vijf. Er worden nog 558 mensen vermist, melden staatsmedia.
2 uur geleden