Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust overschaduwt jaarwisseling in Hongkong

Onrust overschaduwt jaarwisseling in Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Betogers in Hongkong voeren ook in de aanloop naar de jaarwisseling actie. Duizenden gemaskerde demonstranten vormden 's avonds lange menselijke ketens in de miljoenenstad. Ook hielden ze borden omhoog met teksten als "laten we in 2020 samen verder blijven strijden".

De autoriteiten in de Aziatische metropool hebben uit veiligheidsoverwegingen een groot vuurwerkspektakel afgeblazen. Wel wordt onder meer een lichtshow gehouden. "Dit jaar is er geen vuurwerk, maar waarschijnlijk wel ergens traangas", zucht een 25-jarige man. "Het voelt voor ons niet echt als oudejaarsavond. We moeten iedere dag verzet leveren."

In Hongkong wordt al maanden gedemonstreerd. De voormalige Britse kolonie maakt sinds 1997 weer deel uit van China, maar heeft meer zelfstandigheid dan andere delen van het land. Betogers gingen aanvankelijk massaal de straat op om te protesteren tegen een omstreden uitleveringswet, maar kwamen later ook met andere eisen. Ze willen bijvoorbeeld meer democratie.

Meer uit Buitenland

Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

10 minuten geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

40 minuten geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

44 minuten geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

57 minuten geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

1 uur geleden
Noorse koning Harald op laatste rustplaats aangekomen

OSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.

1 uur geleden
Iran breidt zone met sancties uit rond Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".

1 uur geleden