Onrust overschaduwt jaarwisseling in Hongkong
HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Betogers in Hongkong voeren ook in de aanloop naar de jaarwisseling actie. Duizenden gemaskerde demonstranten vormden 's avonds lange menselijke ketens in de miljoenenstad. Ook hielden ze borden omhoog met teksten als "laten we in 2020 samen verder blijven strijden".
De autoriteiten in de Aziatische metropool hebben uit veiligheidsoverwegingen een groot vuurwerkspektakel afgeblazen. Wel wordt onder meer een lichtshow gehouden. "Dit jaar is er geen vuurwerk, maar waarschijnlijk wel ergens traangas", zucht een 25-jarige man. "Het voelt voor ons niet echt als oudejaarsavond. We moeten iedere dag verzet leveren."
In Hongkong wordt al maanden gedemonstreerd. De voormalige Britse kolonie maakt sinds 1997 weer deel uit van China, maar heeft meer zelfstandigheid dan andere delen van het land. Betogers gingen aanvankelijk massaal de straat op om te protesteren tegen een omstreden uitleveringswet, maar kwamen later ook met andere eisen. Ze willen bijvoorbeeld meer democratie.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
8 uur geleden