Onrust Midden-Oosten drukt ook sentiment op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. Net als in Europa drukten de oplopende spanningen in het Midden-Oosten het sentiment onder beleggers op Wall Street. Bij een Amerikaanse droneaanval in Irak kwam de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani om.
De Dow-Jonesindex eindigde met een min van 0,8 procent op 28.634,88 punten. De brede S&P 500 zakte 0,7 procent tot 3234,85 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 9020,77 punten.
Olie werd behoorlijk duurder door de groeiende onrust in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent meer op 62,98 dollar. Brentolie werd 3,5 procent duurder op 68,58 dollar per vat. Oliedienstverleners als Schlumberger en Transocean profiteerden met koerswinsten tot 1,6 procent, net als de defensiebedrijven Lockheed Martin en Northrop Grumman die tot 5,4 procent hoger werden gezet. Luchtvaartmaatschappijen als Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines daalden juist tot 2 procent.
Tesla
Tesla maakte bekend dat de in China geproduceerde elektrische auto's goedkoper worden. Het bedrijf wist vorig jaar tevens meer auto's af te leveren dan verwacht. Het aandeel Tesla won 3 procent aan waarde.
Marktonderzoeker ISM meldde dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie in december in het sterkste tempo is gekrompen sinds 2009. Volgens de onderzoekers krompen de orders en nam de productie verder af. De Amerikaanse industrie heeft onder meer te lijden onder de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China, waardoor investeringen worden teruggeschroefd, terwijl er ook tegenwind is van de afzwakkende wereldeconomie.
Rente
Verder ging de aandacht uit naar de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve. Bij de vergadering half december bleef de rente ongewijzigd, na drie renteverlagingen eerder vorig jaar. De Fed heeft voorlopig geen haast met het verder verlagen van de rente, zo bleek uit de aantekeningen.
De euro noteerde op 1,1161 dollar tegen 1,1174 dollar bij het slot van de handel in Europa.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
12 uur geleden