Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust in Midden-Oosten domineert beursweek

Onrust in Midden-Oosten domineert beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel zal komende week voor een groot deel worden overheerst door de verdere ontwikkelingen in het Midden-Oosten. De spanningen in de regio zijn sterk opgelopen nadat de Verenigde Staten vrijdag een hoge Iraanse generaal hadden gedood in een luchtaanval. Verder gaat de aandacht van beleggers uit naar verschillende belangrijke macro-economische cijfers, waaronder het banenrapport van de Amerikaanse overheid en gegevens over de Duitse economie.

Teheran heeft wraak gezworen aan de Amerikanen voor de dood van de machtige generaal Qassem Soleimani bij een droneaanval op de internationale luchthaven van de Iraakse hoofdstad Bagdad. Hij was de rechterhand van de hoogste geestelijke van Iran, ayatollah Ali Khamenei. De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran al gewaarschuwd geen wraak te nemen. Mocht Iran dat toch doen, dan volgen direct tegenaanvallen.

Op de aandelenmarkten werd vrijdag nerveus gereageerd op het nieuws rond Soleimani, terwijl de olieprijzen flink stegen, mede vanwege de angst dat Iran olietankers kan gaan aanvallen in de Perzische Golf als vergelding.

Banenrapport

Het Amerikaanse banenrapport staat voor vrijdag op de rol. Verder komt uit de VS informatie over onder meer de dienstensector en de fabrieksorders. De agenda in Europa bevat data over de Duitse detailhandelsverkopen, fabrieksorders, handel en industriële productie. Verder komen er cijfers over bijvoorbeeld de Europese dienstensector, plus de winkelverkopen, inflatie, werkloosheid, producentenprijzen en het economisch vertrouwen in de eurozone. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) publiceert gegevens over onder meer de inflatie en industrie.

Bij de bedrijven in Amsterdam kan Takeaway.com op aandacht rekenen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg nadert de maaltijdbestelsite de overwinning in de slepende overnamestrijd rond de Britse branchegenoot Just Eat. Aandeelhouders met meer dan 50 procent van Just Eat zouden hebben aangegeven het bod van Takeaway te accepteren. Het Nederlandse Takeaway en de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus zijn al maanden verwikkeld in een strijd om Just Eat. De beide kemphanen hanteren een deadline voor het bod van vrijdag 10 januari.

De AEX-index op Beursplein 5 verloor vrijdag 0,3 procent tot 611,06 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 922,37 punten. Elders in Europa was een wisselend beeld te zien. Op Wall Street toonden de graadmeters minnen tot 0,8 procent.

Meer uit Financieel

Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

27 minuten geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

32 minuten geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

43 minuten geleden
EU-privacywaakhond bezorgd om 'slimme brillen', zoals van Meta

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.

47 minuten geleden
FNV: AH schendt arbeidsvoorwaarden distributiecentrummedewerkers

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.

1 uur geleden
Jetten: incident AH onderstreept belang cyberveiligheid bedrijven

DEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.

1 uur geleden
JPMorgan Chase stijgt op gemengd Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.

2 uur geleden