Onrust in Leipzig houdt aan: meerdere agenten gewond
LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse stad Leipzig heeft opnieuw een onrustige nacht achter de rug. De politie maakte zondagochtend vroeg bekend dat zeker twee agenten gewond raakten en meerdere arrestaties zijn verricht.
Het is al dagen onrustig in de Oost-Duitse stad. Daar ontruimden de autoriteiten woensdag een krakerspand, met straatprotesten tot gevolg. Betogers vinden onder meer dat er te weinig betaalbare huisvesting is.
De politie schat dat zich zaterdag weer zo'n 500 mensen verzamelden voor een protestactie. Die liep al snel uit de hand. Deelnemers staken vuurwerk af, ondanks een verbod. Ook zou met stenen zijn gegooid.
Stopzetten
De politie gaf uiteindelijk opdracht de demonstratie stop te zetten, maar ook na middernacht waren nog veel betogers op de been. Zij wierpen barricades op en zouden ook vuilnisbakken in brand hebben gestoken.
Ook eerdere protesten liepen uit de hand. Burgemeester Burkhard Jung van de stad uitte daar zaterdag al kritiek op. "Je maakt geen leefruimte vrij door agenten aan te vallen en barricades in brand te steken."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.
1 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
3 uur geledenBAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen hebben sinds 1 september meer dan 700 miljoen dollar (622 miljoen euro) uitgegeven aan extra advertenties rond de midterms, de tussentijdse verkiezingen in de VS. Volgens NBC News is het geld bedoeld om te voorkomen dat Democraten er op onverwachte plekken met de winst vandoor gaan.
4 uur geledenLYON (ANP) - Bij de middelbare scholierenbetoging in Lyon zijn volgens Franse media de betogers vergezeld van leraren, ouders en vakbondsmensen. Ouders zijn niet alleen verontwaardigd over misstanden in het onderwijs, maar ook bezorgd over de veiligheid van hun kinderen tijdens de demonstraties.
4 uur geleden