Onrust in Leipzig houdt aan: meerdere agenten gewond
LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse stad Leipzig heeft opnieuw een onrustige nacht achter de rug. De politie maakte zondagochtend vroeg bekend dat zeker twee agenten gewond raakten en meerdere arrestaties zijn verricht.
Het is al dagen onrustig in de Oost-Duitse stad. Daar ontruimden de autoriteiten woensdag een krakerspand, met straatprotesten tot gevolg. Betogers vinden onder meer dat er te weinig betaalbare huisvesting is.
De politie schat dat zich zaterdag weer zo'n 500 mensen verzamelden voor een protestactie. Die liep al snel uit de hand. Deelnemers staken vuurwerk af, ondanks een verbod. Ook zou met stenen zijn gegooid.
Stopzetten
De politie gaf uiteindelijk opdracht de demonstratie stop te zetten, maar ook na middernacht waren nog veel betogers op de been. Zij wierpen barricades op en zouden ook vuilnisbakken in brand hebben gestoken.
Ook eerdere protesten liepen uit de hand. Burgemeester Burkhard Jung van de stad uitte daar zaterdag al kritiek op. "Je maakt geen leefruimte vrij door agenten aan te vallen en barricades in brand te steken."
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.
1 uur geledenWHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.
1 uur geledenPORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.
6 uur geleden