Onrust in Hongkong drukt winst horlogemaker Swatch
BIEL (ANP) - Horlogemaker Swatch heeft het afgelopen jaar een lagere winst in de boeken gezet. Met name de aanhoudende protesten in Hongkong deden het resultaat van de Zwitserse onderneming geen goed. Toeristen dachten wel twee keer na alvorens naar de stadstaat, waar doorgaans veel klokjes worden verkocht, af te reizen. Verder had Swatch te maken met de hevige concurrentie op de markt voor smartwatches, die vooral de verkoop van goedkopere Swatch-modellen in de weg zat.
Swatch sloot het jaar af met een operationele winst van iets meer dan 1 miljard Zwitserse frank (952 miljoen euro). Dat betekende op jaarbasis een daling van 11 procent. Het was voor het eerst in drie jaar dat de winst van Swatch lager uitviel.
Voor dit jaar rekent Swatch op een gezonde groei in vrijwel al zijn markten. Over de verkopen in Hongkong is het bedrijf wat terughoudender. De resultaten van Swatch zijn voor een groot deel afhankelijk van de prestaties in Hongkong. Marges in de stadstaat zijn doorgaans hoger vanwege de lagere belastingen.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
33 minuten geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
56 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
20 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
23 uur geleden