Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen
PARIJS (ANP/DPA) - In verschillende Franse steden is het onrustig geweest nadat de politie ingreep bij bijeenkomsten rond de verkiezingen.
In Parijs verzamelden duizenden mensen zich op de Place de la République in het centrum van de hoofdstad. Op twee metersgrote spandoeken was daar te lezen dat Frankrijk "door immigratie is geweven" en dat de "genocide" moet worden gestopt, een verwijzing naar de oorlog in Gaza. Sommige demonstranten kwamen in aanvaring met de politie, die traangas inzette. Ook werden houten barricades in brand gestoken.
Talrijke winkels en banken in het centrum van Parijs hadden op de verkiezingsdag hun ramen beveiligd met houten panelen in afwachting van mogelijke rellen. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had voor zondag 30.000 agenten gemobiliseerd, waarvan er alleen al in Parijs en zijn voorsteden 5000 werden ingezet.
Ook in de noordelijke stad Lille werden botsingen gemeld tussen linkse activisten en de politie. Agenten gebruikten traangas.
Volgens mediaberichten werden in de westelijke stad Rennes 25 mensen gearresteerd nadat de oproerpolitie traangas had ingezet tegen een groep linkse demonstranten die "iedereen haat de politie" scandeerden.
In Nantes raakte volgens lokale media een politieagent gewond door een molotovcocktail die naar hem werd gegooid. Demonstranten gooiden vuurwerk naar de ordetroepen, die reageerden met traangas.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
6 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
9 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
10 uur geleden