Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen

Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen

PARIJS (ANP/DPA) - In verschillende Franse steden is het onrustig geweest nadat de politie ingreep bij bijeenkomsten rond de verkiezingen.

In Parijs verzamelden duizenden mensen zich op de Place de la République in het centrum van de hoofdstad. Op twee metersgrote spandoeken was daar te lezen dat Frankrijk "door immigratie is geweven" en dat de "genocide" moet worden gestopt, een verwijzing naar de oorlog in Gaza. Sommige demonstranten kwamen in aanvaring met de politie, die traangas inzette. Ook werden houten barricades in brand gestoken.

Talrijke winkels en banken in het centrum van Parijs hadden op de verkiezingsdag hun ramen beveiligd met houten panelen in afwachting van mogelijke rellen. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had voor zondag 30.000 agenten gemobiliseerd, waarvan er alleen al in Parijs en zijn voorsteden 5000 werden ingezet.

Ook in de noordelijke stad Lille werden botsingen gemeld tussen linkse activisten en de politie. Agenten gebruikten traangas.

Volgens mediaberichten werden in de westelijke stad Rennes 25 mensen gearresteerd nadat de oproerpolitie traangas had ingezet tegen een groep linkse demonstranten die "iedereen haat de politie" scandeerden.

In Nantes raakte volgens lokale media een politieagent gewond door een molotovcocktail die naar hem werd gegooid. Demonstranten gooiden vuurwerk naar de ordetroepen, die reageerden met traangas.

Meer uit Buitenland

Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

1 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

1 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

3 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

6 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

9 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

10 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

11 uur geleden