Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen

Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen

PARIJS (ANP/DPA) - In verschillende Franse steden is het onrustig geweest nadat de politie ingreep bij bijeenkomsten rond de verkiezingen.

In Parijs verzamelden duizenden mensen zich op de Place de la République in het centrum van de hoofdstad. Op twee metersgrote spandoeken was daar te lezen dat Frankrijk "door immigratie is geweven" en dat de "genocide" moet worden gestopt, een verwijzing naar de oorlog in Gaza. Sommige demonstranten kwamen in aanvaring met de politie, die traangas inzette. Ook werden houten barricades in brand gestoken.

Talrijke winkels en banken in het centrum van Parijs hadden op de verkiezingsdag hun ramen beveiligd met houten panelen in afwachting van mogelijke rellen. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had voor zondag 30.000 agenten gemobiliseerd, waarvan er alleen al in Parijs en zijn voorsteden 5000 werden ingezet.

Ook in de noordelijke stad Lille werden botsingen gemeld tussen linkse activisten en de politie. Agenten gebruikten traangas.

Volgens mediaberichten werden in de westelijke stad Rennes 25 mensen gearresteerd nadat de oproerpolitie traangas had ingezet tegen een groep linkse demonstranten die "iedereen haat de politie" scandeerden.

In Nantes raakte volgens lokale media een politieagent gewond door een molotovcocktail die naar hem werd gegooid. Demonstranten gooiden vuurwerk naar de ordetroepen, die reageerden met traangas.

Meer uit Buitenland

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

1 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

1 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

2 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

4 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

4 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

5 uur geleden