Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen

Onrust in enkele Franse steden na verkiezingen

PARIJS (ANP/DPA) - In verschillende Franse steden is het onrustig geweest nadat de politie ingreep bij bijeenkomsten rond de verkiezingen.

In Parijs verzamelden duizenden mensen zich op de Place de la République in het centrum van de hoofdstad. Op twee metersgrote spandoeken was daar te lezen dat Frankrijk "door immigratie is geweven" en dat de "genocide" moet worden gestopt, een verwijzing naar de oorlog in Gaza. Sommige demonstranten kwamen in aanvaring met de politie, die traangas inzette. Ook werden houten barricades in brand gestoken.

Talrijke winkels en banken in het centrum van Parijs hadden op de verkiezingsdag hun ramen beveiligd met houten panelen in afwachting van mogelijke rellen. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had voor zondag 30.000 agenten gemobiliseerd, waarvan er alleen al in Parijs en zijn voorsteden 5000 werden ingezet.

Ook in de noordelijke stad Lille werden botsingen gemeld tussen linkse activisten en de politie. Agenten gebruikten traangas.

Volgens mediaberichten werden in de westelijke stad Rennes 25 mensen gearresteerd nadat de oproerpolitie traangas had ingezet tegen een groep linkse demonstranten die "iedereen haat de politie" scandeerden.

In Nantes raakte volgens lokale media een politieagent gewond door een molotovcocktail die naar hem werd gegooid. Demonstranten gooiden vuurwerk naar de ordetroepen, die reageerden met traangas.

Meer uit Buitenland

Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

1 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

1 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

2 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

4 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

4 uur geleden
Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

5 uur geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

6 uur geleden