
Onrust in Brussel om dood buurtgenoot na arrestatie
BRUSSEL (ANP) - Een protest van Brusselaars tegen de plotselinge dood van een gearresteerde buurtgenoot is uitgemond in onlusten. Er viel minstens een gewonde en de politie heeft tientallen arrestaties verricht. Belgische media citeren autoriteiten die over tachtig aanhoudingen spreken.
Enkele honderden mensen trotseerden woensdag de coronaregels om lucht te geven aan hun woede over de dood van de 23-jarige Ibrahima Barrie na een achtervolging door de politie. Ze trokken op naar het Noord-Brusselse politiebureau en demonstreerden aanvankelijk kalm. De sfeer sloeg echter om. Betogers maakten de politie uit voor moordenaars, bekogelden agenten en stichtten brand in onder meer een naburige politiepost. Daarop greep de oproerpolitie in.
Een speciaal team onderzoekt of de politie bij de aanhouding van Barrie over de schreef is gegaan. Ook de omgang van de politie met zijn familie, die pas uren na Barries dood zou zijn ingelicht en met meer nieuwe vragen dan antwoorden achterbleef, wordt tegen het licht gehouden.
De politie heeft al langer een moeizame verhouding met de bewoners van onder meer de buurt rond het Brusselse Noordstation. Afgelopen tijd liepen politie-achtervolgingen of arrestaties er meermalen fataal af, waarop steevast rellen uitbraken.
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De problemen die maandag ontstonden bij de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot zijn "zorgelijk", meldde het Kremlin maandag. Oekraïense hackers claimden de systemen van de nationale luchtvaartmaatschappij te hebben aangevallen. Aeroflot zelf sprak van een "ICT-storing". Daardoor werden maandag 54 retourvluchten geannuleerd, 206 andere vluchten konden wel doorgaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in een wolkenkrabber in het stadsdeel Manhattan in New York zijn meerdere gewonden gevallen, melden Amerikaanse media. Een schutter opende het vuur in een gebouw waar onder meer investeringsbedrijf Blackstone, het hoofdkantoor van de National Football League (NFL) en kantoren van KPMG en de Deutsche Bank gevestigd zijn.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie stelt voor om het onderzoeksprogramma Horizon deels op te schorten met Israël, laat ze maandag weten. Dit wil ze omdat Israël zich niet houdt aan de afspraken over mensenrechten in het associatieverdrag tussen de EU en Israël. EU-lidstaten moeten nog instemmen met het voorstel.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering zet samen met Jordanië een luchtbrug op voor humanitaire hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook. Dit maakte regeringsleider Friedrich Merz bekend na overleg met het veiligheidskabinet. Eerder had Spanje al gezegd hulp vanuit de lucht te gaan droppen. Jordanië doet dat al.
10 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood hoewel het losgeld voor hun vrijlating was betaald. Onder de ontvoerde inwoners van het dorpje Banga in het noordwesten van het Afrikaanse land waren drie zwangere vrouwen.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje wil deze week via de lucht 12 ton voedsel leveren aan de Gazastrook. Premier Pedro Sánchez zegt daarmee te willen helpen om de hongersnood onder de Palestijnse bevolking te verhelpen.
12 uur geleden