Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust Georgië houdt aan, VN reageren bezorgd

Onrust Georgië houdt aan, VN reageren bezorgd

TBILISI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Georgische politie heeft maandag traangas afgevuurd op duizenden pro-Europese betogers in hoofdstad Tbilisi. Dat gebeurde enkele uren nadat premier Irakli Kobakhidze onderhandelingen had uitgesloten met de oppositie. "Op dit punt is daar geen enkele basis voor", zei hij tegen de pers.

In Georgië ontstond grote onrust na de parlementsverkiezingen van oktober. De oppositie zegt dat regeringspartij Georgische Droom op frauduleuze wijze heeft gewonnen. Die partij bevroor vervolgens de toetredingsonderhandelingen met de EU. Dat leidt al dagen op rij tot protesten en botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen. Daar reageerden de Verenigde Naties maandag bezorgd op.

VN-mensenrechtenchef Volker Türk zei in een verklaring dat alle Georgiërs het recht hebben om vreedzaam te demonstreren. Hij stelde dat disproportioneel veel geweld wordt gebruikt en wees op berichten over tientallen gewonden onder de betogers en medewerkers van de media. Veiligheidstroepen zouden onder meer peperspray, chemische middelen en waterkanonnen gebruiken. De mensenrechtenchef maande Georgiërs wel om hun acties vreedzaam te houden, omdat ook met stenen en flessen zou worden gegooid.

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers VS en Rusland treffen elkaar op ASEAN-top

MANILLA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.

49 minuten geleden
Tiener schikt in zaak rond mentale problematiek tegen Meta

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.

1 uur geleden
Modi belooft strenge straffen voor examenfraude

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi belooft "strenge straffen" voor degenen die betrokken zijn bij examenfraude. Al dagenlang gaan duizenden mensen de straat op in India. Ze hebben zich verenigd in de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP), die ontstond door woede over gelekte examens voor competitieve medische opleidingen of banen voor de overheid.

1 uur geleden
Vierde journalist sinds juni gedood in Mexico

OAXACA (ANP/RTR) - De Mexicaanse journalist Francisco Leyva is woensdag dood aangetroffen in de zuidelijke staat Oaxaca. Dat meldt het Openbaar Ministerie van Oaxaca. Sinds juni zijn er al vier journalisten vermoord in Mexico. Buiten oorlogsgebieden is Mexico een van de gevaarlijkste landen ter wereld voor journalisten.

2 uur geleden
Brand op olietanker door explosie in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Straat van Hormuz is een olietanker in brand gevlogen. Dat meldt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Drie tankers probeerden volgens de IRG een route te nemen waar zeemijnen liggen. De andere twee tankers zouden omgekeerd zijn.

2 uur geleden
Houthi's melden aanval op Saudische olietankers in Rode Zee

AL-SHUQAIQ (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen twee Saudische olietankers in de Rode Zee te hebben geraakt, omdat ze de zeeblokkade van de Jemenitische groep zouden hebben geschonden.

2 uur geleden
Twaalfde nacht op rij van Amerikaanse en Iraanse luchtaanvallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op Iran. Dat meldt het Amerikaanse Centraal Commando (CENTCOM) op X. De aanvallen zijn gericht op Iraanse militaire infrastructuur.

2 uur geleden