Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust flakkert weer op in Nieuw-Caledonië

Onrust flakkert weer op in Nieuw-Caledonië

NOUMÉA (ANP) - In de nacht van zondag op maandag is het opnieuw onrustig geweest in Nieuw-Caledonië. Er waren confrontaties tussen de ordediensten en separatisten, hebben de plaatselijke autoriteiten maandag bekend gemaakt. Zondag werden zeven opgepakte activisten uit het Franse overzeese gebied voor vervolging naar Frankrijk gestuurd, onder wie protestleider Christian Tein.

Op verschillende plekken werden overheidsgebouwen, waaronder een politiebureau en gemeentehuis, in brand gestoken, alsook politievoertuigen. Bij de separatisten viel één gewonde. Maandag blijven de scholen gesloten, meldt de Franse nieuwszender BFMTV.

"De nacht was onrustig en werd gekenmerkt door ongeregeldheden op het hele hoofdeiland en op de eilanden Pins en Maré, wat de inzet van veel versterkingen noodzakelijk maakte: aanvallen op de ordetroepen, opzettelijke brandstichting en blokkades", aldus het Hoge Commissariaat maandag in een persbericht.

De onlusten in de eilandengroep van de voorbije zes weken komen voort uit onvrede over het plan van de Franse regering om het stemrecht uit te breiden voor ingezetenen die er niet zijn geboren, maar al lang wonen. Inheemse separatisten zien er een poging in hun invloed te beperken. Er vielen al negen doden en honderden mensen raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

26 minuten geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

1 uur geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

3 uur geleden
Bijna 750 vermoedelijke ebolagevallen in Congo, meldt WHO

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.

3 uur geleden
Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

4 uur geleden
Rutte voert 'intens debat' met trage wapenindustrie

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.

5 uur geleden