Onrust bij kerk Sydney na steekpartij
SYDNEY (ANP) - Een steekpartij in een kerk heeft in de Australische stad Sydney geleid tot onrust. Op videobeelden is volgens plaatselijke media te zien dat zich honderden mensen verzamelden bij het gebedshuis in stadsdeel Wakeley.
Bij het incident in de kerk zijn zeker vier mensen gewond geraakt. Er circuleren ook beelden van de aanval op sociale media, schrijft de krant Sydney Morning Herald. Daarop zou te zien zijn hoe een bisschop herhaaldelijk worden gestoken.
De bisschop staat voor het altaar en wordt daar plots aangevallen door een man in zwarte kleding. Die blijft insteken op de geestelijke tot kerkgangers naar voren rennen en ingrijpen. De kerkmis kon via een livestream worden gevolgd.
Eerder steekincident
De bisschop zou deel uitmaken van een zeer conservatieve Assyrische geloofsgroep. Een lokale bestuurder vertelde dat de gewonde geestelijke na de steekpartij naar verluidt zijn hand op de dader legde en begon te bidden.
Het was de tweede keer in korte tijd dat de stad werd opgeschrikt door een steekincident op een openbare locatie. Afgelopen weekend vielen zes doden toen een man om zich heen stak in een winkelcentrum. Vijf slachtoffers waren vrouwen.
Slachtoffers opgenomen
Na de steekpartij in de kerk in Wakeley moesten twee mensen naar het ziekenhuis. Twee andere gewonden konden ter plekke worden behandeld.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
3 uur geleden