Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust bij kerk Sydney na steekpartij

Onrust bij kerk Sydney na steekpartij

SYDNEY (ANP) - Een steekpartij in een kerk heeft in de Australische stad Sydney geleid tot onrust. Op videobeelden is volgens plaatselijke media te zien dat zich honderden mensen verzamelden bij het gebedshuis in stadsdeel Wakeley.

Bij het incident in de kerk zijn zeker vier mensen gewond geraakt. Er circuleren ook beelden van de aanval op sociale media, schrijft de krant Sydney Morning Herald. Daarop zou te zien zijn hoe een bisschop herhaaldelijk worden gestoken.

De bisschop staat voor het altaar en wordt daar plots aangevallen door een man in zwarte kleding. Die blijft insteken op de geestelijke tot kerkgangers naar voren rennen en ingrijpen. De kerkmis kon via een livestream worden gevolgd.

Eerder steekincident

De bisschop zou deel uitmaken van een zeer conservatieve Assyrische geloofsgroep. Een lokale bestuurder vertelde dat de gewonde geestelijke na de steekpartij naar verluidt zijn hand op de dader legde en begon te bidden.

Het was de tweede keer in korte tijd dat de stad werd opgeschrikt door een steekincident op een openbare locatie. Afgelopen weekend vielen zes doden toen een man om zich heen stak in een winkelcentrum. Vijf slachtoffers waren vrouwen.

Slachtoffers opgenomen

Na de steekpartij in de kerk in Wakeley moesten twee mensen naar het ziekenhuis. Twee andere gewonden konden ter plekke worden behandeld.

Meer uit Buitenland

Rusland verklaart maker Oscar-winnende film buitenlandse agent

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.

43 minuten geleden
Onduidelijkheid over groot deel raketarsenaal Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.

1 uur geleden
Hamas krijgt ontwapeningsplan van Raad voor Vrede

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.

2 uur geleden
Kremlin weerspreekt verhaal dat Poetin zakenlui om geld vroeg

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.

2 uur geleden
Israël kondigt intensivering aan van aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.

3 uur geleden
Iran zegt schepen terug te sturen na 'leugens' van Trump

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".

4 uur geleden
UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon

BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.

4 uur geleden