Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust bij kerk Sydney na steekpartij

Onrust bij kerk Sydney na steekpartij

SYDNEY (ANP) - Een steekpartij in een kerk heeft in de Australische stad Sydney geleid tot onrust. Op videobeelden is volgens plaatselijke media te zien dat zich honderden mensen verzamelden bij het gebedshuis in stadsdeel Wakeley.

Bij het incident in de kerk zijn zeker vier mensen gewond geraakt. Er circuleren ook beelden van de aanval op sociale media, schrijft de krant Sydney Morning Herald. Daarop zou te zien zijn hoe een bisschop herhaaldelijk worden gestoken.

De bisschop staat voor het altaar en wordt daar plots aangevallen door een man in zwarte kleding. Die blijft insteken op de geestelijke tot kerkgangers naar voren rennen en ingrijpen. De kerkmis kon via een livestream worden gevolgd.

Eerder steekincident

De bisschop zou deel uitmaken van een zeer conservatieve Assyrische geloofsgroep. Een lokale bestuurder vertelde dat de gewonde geestelijke na de steekpartij naar verluidt zijn hand op de dader legde en begon te bidden.

Het was de tweede keer in korte tijd dat de stad werd opgeschrikt door een steekincident op een openbare locatie. Afgelopen weekend vielen zes doden toen een man om zich heen stak in een winkelcentrum. Vijf slachtoffers waren vrouwen.

Slachtoffers opgenomen

Na de steekpartij in de kerk in Wakeley moesten twee mensen naar het ziekenhuis. Twee andere gewonden konden ter plekke worden behandeld.

Meer uit Buitenland

Rusland tegen inzet multinationale troepenmacht in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.

9 minuten geleden
Kenia verwerpt poging rastafari's om wiet te legaliseren

NAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.

1 uur geleden
VS voeren weer aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."

2 uur geleden
Von der Leyen meldt defensie- en dronepartnerschap met Oekraïne

KYIV (ANP) - De EU en Oekraïne versterken de samenwerking op het gebied van defensieproductie en drones. Dat kondigde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag aan bij een bezoek aan Kyiv.

2 uur geleden
VK plant 'avondklok' voor tieners op sociale media

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil meer beperkingen invoeren voor tieners op sociale media. Voor gebruikers van 16 en 17 jaar moeten apps als Instagram en TikTok worden uitgezet tussen middernacht en 06.00 uur 's ochtends, schrijft de BBC.

4 uur geleden
EU-landen: einde speciale asielstatus dienstplichtigen Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - EU-landen hebben ermee ingestemd om niet langer een speciale asielstatus te verlenen aan dienstplichtige Oekraïners die nieuw naar de EU vluchten. Dat voorstel deed de Europese Commissie een paar weken geleden. Die status blijft intact voor alle Oekraïners die al naar de EU zijn gevlucht.

5 uur geleden
Hevig onweer verwacht in door bosbranden geteisterd Frankrijk

FONTAINEBLEAU/PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk worden na erg warme dagen hevige onweersbuien verwacht in vrijwel heel het land. Weerberichten waarschuwen voor onweer met veel regenval, hagel en windstoten. De onweersbuien zouden enkele dagen duren. Het weer betekent een opluchting voor brandbestrijders in het door een aantal natuurbranden geplaagde land.

5 uur geleden