Onrust bij kerk Sydney na steekpartij
SYDNEY (ANP) - Een steekpartij in een kerk heeft in de Australische stad Sydney geleid tot onrust. Op videobeelden is volgens plaatselijke media te zien dat zich honderden mensen verzamelden bij het gebedshuis in stadsdeel Wakeley.
Bij het incident in de kerk zijn zeker vier mensen gewond geraakt. Er circuleren ook beelden van de aanval op sociale media, schrijft de krant Sydney Morning Herald. Daarop zou te zien zijn hoe een bisschop herhaaldelijk worden gestoken.
De bisschop staat voor het altaar en wordt daar plots aangevallen door een man in zwarte kleding. Die blijft insteken op de geestelijke tot kerkgangers naar voren rennen en ingrijpen. De kerkmis kon via een livestream worden gevolgd.
Eerder steekincident
De bisschop zou deel uitmaken van een zeer conservatieve Assyrische geloofsgroep. Een lokale bestuurder vertelde dat de gewonde geestelijke na de steekpartij naar verluidt zijn hand op de dader legde en begon te bidden.
Het was de tweede keer in korte tijd dat de stad werd opgeschrikt door een steekincident op een openbare locatie. Afgelopen weekend vielen zes doden toen een man om zich heen stak in een winkelcentrum. Vijf slachtoffers waren vrouwen.
Slachtoffers opgenomen
Na de steekpartij in de kerk in Wakeley moesten twee mensen naar het ziekenhuis. Twee andere gewonden konden ter plekke worden behandeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
1 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
12 uur geleden