Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onrust bij kerk Sydney na steekpartij

Onrust bij kerk Sydney na steekpartij

SYDNEY (ANP) - Een steekpartij in een kerk heeft in de Australische stad Sydney geleid tot onrust. Op videobeelden is volgens plaatselijke media te zien dat zich honderden mensen verzamelden bij het gebedshuis in stadsdeel Wakeley.

Bij het incident in de kerk zijn zeker vier mensen gewond geraakt. Er circuleren ook beelden van de aanval op sociale media, schrijft de krant Sydney Morning Herald. Daarop zou te zien zijn hoe een bisschop herhaaldelijk worden gestoken.

De bisschop staat voor het altaar en wordt daar plots aangevallen door een man in zwarte kleding. Die blijft insteken op de geestelijke tot kerkgangers naar voren rennen en ingrijpen. De kerkmis kon via een livestream worden gevolgd.

Eerder steekincident

De bisschop zou deel uitmaken van een zeer conservatieve Assyrische geloofsgroep. Een lokale bestuurder vertelde dat de gewonde geestelijke na de steekpartij naar verluidt zijn hand op de dader legde en begon te bidden.

Het was de tweede keer in korte tijd dat de stad werd opgeschrikt door een steekincident op een openbare locatie. Afgelopen weekend vielen zes doden toen een man om zich heen stak in een winkelcentrum. Vijf slachtoffers waren vrouwen.

Slachtoffers opgenomen

Na de steekpartij in de kerk in Wakeley moesten twee mensen naar het ziekenhuis. Twee andere gewonden konden ter plekke worden behandeld.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbevingen Venezuela verder gestegen

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3535, aldus de autoriteiten. Op 24 juni werd het noorden van het Zuid-Amerikaanse land getroffen door twee bevingen vlak na elkaar met een kracht van 7.2 en 7.5. Vooral de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.

5 uur geleden
Nieuwe landelijke stroomstoring in Cuba, derde in zes maanden

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba kampt weer met een landelijke stroomstoring, meldt het staatselektriciteitsbedrijf UNE. Dat is de derde keer sinds het begin van het jaar. UNE doet nog onderzoek naar de oorzaak.

6 uur geleden
Macron bezoekt als eerste EU-leider Syrië na val van Assad

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is maandag aangekomen in Syrië. Hij is daarmee de eerste regeringsleider uit de EU die Syrië bezoekt sinds rebellen president Bashar al-Assad in december 2024 verdreven.

7 uur geleden
Rutte: nog hogere defensiebudgetten kan wapenindustrie niet aan

ANKARA (ANP) - De defensie-industrie kan niet meer verwerken dan de NAVO-landen nu uitgeven aan hun verdediging, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Europese landen voeren hun defensiebudgetten volgens hem zo snel op dat het plafond is bereikt.

7 uur geleden
Dodental uitbraak ebola in Congo boven de 500

GENÈVE (ANP/AFP) - Bij de jongste uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voor zover bekend 506 patiënten overleden. Het totaal aantal geregistreerde besmettingen staat op 1561. Ruim 250 patiënten zijn inmiddels hersteld. In het buurland Oeganda zijn twee mensen aan de Bundibugyo-versie van ebola overleden.

8 uur geleden
Chinese rakettest moet NAVO bij de les houden, zegt Rutte

ANKARA (ANP) - De Chinese raketproef in de Stille Oceaan van maandag toont aan dat de NAVO China ernstig moet nemen, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Dit bewijst dat we niet naïef mogen zijn", zei hij een dag voor de NAVO-top in Ankara. "En ik kan verzekeren dat we dat ook niet zijn."

8 uur geleden
Netanyahu vraagt VS geen F-35's te verkopen aan Turkije

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu roept de VS op om geen F-35-gevechtsvliegtuigen of onderdelen te verkopen aan Turkije. Volgens Netanyahu zou dat de machtsverhoudingen verstoren.

8 uur geleden